Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Még sosem utaztam IC-vel, mi...

Még sosem utaztam IC-vel, mi az a helyjegy? Gyorsvonattal utaztam már, pótjegyet vettem is már, de ez miben különbözik? Meg van szabva hogy ki hova ülhet, vagy mi?

Figyelt kérdés

2015. jan. 8. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kocsiszám, ülőhely szám - oda kell ülnöd, ahová a jegyed szól.
2015. jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És az egyértelműen rajta van, honnan tudom, hogy melyik kocsira kell felszállnom?
2015. jan. 8. 18:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rajta van a jegyen, a kocsi számot pedig az állomásokon, az IC érkezése előtt már közli a hangosbemondó (pl. a kocsik számozása, a vonat végétől 18-as számmal kezdődik) - így kb tudni fogod, hogy a vonat elejénél, középen, vagy a végénél érdemes felszállni (keresztül lehet menni a kocsikon menet közben, de egyszerűbb ott felszállni, ahová a jegyed szól)
2015. jan. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, rajta van minden: kocsiszám, ez a kocsi ajtajára van írva, ülésszám, ez pedig az ülés fölé.
2015. jan. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Megveszed a helyjegyet, kimész a peronra. Megnézed, hányas kocsi van a jegyre írva. Fülelsz, mit mond a hangos és próbálsz aszerint helyezkedni. Jön a vonat, figyeled a kocsikat, sorban vannak számozva: ahogy behúz a vonat, figyeled a kocsik ajtaját vagy a mellettük lévő kijelzőt. Így vagy meglátod a saját kocsidat, vagy tudod, hogy még hátrébb van. Felszállsz a LEGKÖZELEBB eső ajtón (nem rohangálsz a perono , mint egy bolond) és a vonaton BELÜL odamész a kocsidhoz. A kocsiszámokat az ajtók belső oldalán is láthatod vagy a belső kijelzőkön. Az ülések száma a csomagtartó oldalán látható, ablak szimbólum jelöli az ablak melletti ülést. Ha valaki ül a helyeden és sok az utas, udvariasan megkéred, adja át neked. Ha üres a vonat, leülsz máshova.
2015. jan. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igazán sokat segítettetek! Szép estét!
2015. jan. 8. 19:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyjegy egy ülőhelyet biztosít neked. Rá van írva hogy melyik kocsi hanyas ülés. Oda kell felszállnod. Ha máshova ülsz az se nagy baj, csak a hely jogos tulajdonosának át kell adni a helyet ha kéri.

Ugyanúgy, ha ül valaki a helyeden akkor megkérheted hogy fáradjon arrébb.

2015. jan. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!