Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen BKV bérletet kell vennem?

Milyen BKV bérletet kell vennem?

Figyelt kérdés
Felvételt nyertem az egyetemre, de még csak holnapután iratkozok be, diákom pedig csak sokára lesz onnan. Viszont még érvényes a gimis diákom ugye szept. 31-ig, akkor most milyen BKV bérletet vegyek? közoktatásit vagy felsőoktatásit?

2014. aug. 31. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A gimis diákod október 31-ig érvényes egyébként, szóval azzal nyugodt szívvel utazhatsz, közoktatási diákbérletet kell vásárolnod, hiszen a diákigazolvány, amivel igénybe veszed, még a közoktatásra szól. Ebbe beleköthetnek ám, szóval érdemes tényleg ezt venni.

A szeptember 8-ával kezdődő héten már igényelhetsz ideiglenes diákigazolványt addig, amíg nem jön meg a diákod (készülj, elég hosszú idő szokott lenni, én ugyan novemberben kaptam meg, de sok csoporttársam csak február-március körül...). Mondjuk ráérsz ideiglenes diákot kérni, mert az is csak egy ideig érvényes, utána újat kell kérned. Szóval szerintem szeptemberre vegyél közoktatásit, szeptember végén szerezz be egy ideiglenes diákot az egyetemről (biztosan nem jön meg addig a diákod), és onnantól vegyél felsőoktatásit :)

2014. aug. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igazából a felsőoktatási bérlet bármilyen diákkal használható, akár közoktatásival is.

[link]


A közoktatási a nagyobb "kedvezmény", és szigorúbban a szabályok, ahhoz magyar közoktatási igazolvány kell.

Azért találták ki annak idején, hogy külön legyen, mert a felsőoktatásit drágábban akarták adni. Közben mégsem adják drágábban, de már létrehozták ezt a kategóriát. De alapvetően bárki vehetne felsőoktatásit.

2014. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es: honnan szedted, hogy közoktatásival is használható a felsőoktatási bérlet? Sehova nincs leírva ilyesmi.
2014. szept. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az értékszelvény csak érvényes diákigazolvánnyal együtt használható [...]"

Nem írja, milyen diákigazolvánnyal, csak legyen érvényes. A közoktatási bérletnél meg egyértelműen írja, hogy magyar közoktatási diákigazolvánnyal használható:

"Az értékszelvény csak érvényes magyar közoktatási diákigazolvánnyal együtt használható [...]"

[link]


Közben találtam egy másik oldalt is:

[link]

"A közoktatásban tanulóknak szóló Budapest-bérletek a felsorolt igazolások közül csak érvényes magyar közoktatási diákigazolvánnyal vehetők igénybe."

Tehát a közoktatási egy kivétel, egy jobban korlátozott dolog, de szabad akaratokból dönthetsz a felsőoktatási mellett, semmi nem korlátozza. Az, hogy a neve "felsőoktatásban tanulóknak", inkább csak a döntést könnyíti meg, de nem helyettesíti a feltételek elolvasását.

2014. szept. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!