Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy kell majd vennem BKK...

Hogy kell majd vennem BKK bérletet?

Figyelt kérdés
Pestre fogok járni suliba, és őszintén szólva még Pesten sem nagyon jártam. Azt tudom, hogy van olyan, hogy BKK bérlet amit használhatok villamoson, buszon, metrón , stb. Nem akarok hülyét csinálni magamból, szóval annyi hogy odamegyek egy pénztárhoz és kérek egy diák BKK bérletet? és az úgy már érvényes?
2014. aug. 20. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Pénztárnál kérj, ott legalább tud segíteni az eladó. Kell hozzá egy diákszám is.
2014. aug. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jól mondja az első válaszoló, kell hozzá már diákigazolvány szám is.

Ha egyetemen/főiskolán tanulsz majd, akkor felsőoktatási diákbérletet kérj, ha középiskolában/okj-n akkor közoktatásit (az áruk ugyanannyi), és tedd hozzá, hogy havi/negyedéves/szemeszterre szóló attól függően, hogy mit szeretnél.

Pl: kérsz egy felsőoktatási havi diák bérletet.

Én annak idején próbáltam kérdezgetni a pénztárosoktól, de olyan bunkók voltak velem, hogy csak na, rám förmedtek, hogy ez nekem kellene tudnom, nyilván vidékről felkerülve, mindent kiszop a kisujjából az ember...

Ha bármi kérdésed lenne még, akkor írj nyugodtan. :)

2014. aug. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!:) felsőoktatási lesz...akkor már magára a bérletre nekem semmit nem kell ráírnom? igazolványkép sem kell rá?
2014. aug. 20. 11:32
 4/6 anonim válasza:
Nem kell, ilyen kinyomtatott lila "cetlit" fogsz kapni. Lehet venni amúgy automatából is, majd kitapasztalod. :) Én annyit ajánlanék, hogy igazolványtartóba tedd be, mert a minősége elég vacak, nekem úgy is elhalványul egy hónap alatt, hogy hozzá se érek.
2014. aug. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
szuper, köszi!:)
2014. aug. 20. 12:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Neked azt ajánlom, hogy a Keleti, vagy a Kelenföldi jegy/bérletpénztár és BKK információs irodába menjél be - főleg akkor, ha a vonatod ott tesz le. Ott, bármiben tudnak neked segíteni, bármi kérdést fel tudsz nekik tenni.
2014. aug. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!