Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV-Start bankkártyás fizetés...

MÁV-Start bankkártyás fizetés sikertelen, de a jegyeket megkaptam egy PDF fájlba. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Szerettem volna venni egy otthon kinyomtatható jegyet az elvira.hu-n.

Beütöttem hogy Békéscsaba - Budapest a holnapi napra. A 06:50-es EuroNight helyjegyes vonatot kiválasztottam, végig mentem a lépéseken. Átirányítottak egy OTP Bankos oldalra, megadtam a bankkártyám adatait ( többször is leellenőriztem hogy helyesek-e az adatok ), aztán amikor rámentem a fizetésre vagy 2-3 percig forgott a karika majd visszadobott a MÁV-Start oldalára ahol kiírta hogy sikertelen a fizetés. Az újbóli fizetés megpróbáláshoz kattintsak a vissza gombra. Ezt megtettem és az e-Ticket rendszer kezdőoldala jött be, ahonnan le tudtam tölteni a menetjegyet meg a kiállított elektronikus számlát.

Most akkor mi van? Mégis ki lett fizetve?



2014. aug. 17. 11:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Ha baja lesz a kalauznak jegy ellenőrzés során, akkor előveszem a laptopom és megmutatom a számlát, visszaigazoló e-mailt-t, e-Ticket fiókomat. Ezekbe mind látszik hogy ki van fizetve attól függetlenül hogy vásárláskor hibaüzenetet dobott."

Ha meg ezzel tisztában vagy, akkor igazán összeállhatna a kép, hogy a QR kód sem fog tartalmazni egy extra "nem fizetett" adatot. Az eléggé logikai bukfenc lenne.

2014. aug. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Egyébként tudtommal lehet már megváltott e-jegyet visszaváltani a MÁV-Startnál, olyankor érvényteleníti a rendszer a QR kódot, és ezt látja a kalauz, amikor leolvassa, ha mégis utazni próbálsz vele. Itt azonban nem erről van szó, szerintem nyugodtan utazhatsz vele.
2014. aug. 24. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Vagyis az előttem szólóknak: tényleg nem a qr kód tartalmazza, hogy érvénytelen, viszont a rendszer igen, tud ilyet.
2014. aug. 24. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ebből a szempontból eleve ugyanazt jelenti, hogy a QR kód tartalmazza, vagy a QR kód alapján lekérdezhető adatbázisból. Lényeg, hogy valahogyan lekérdezhető.

Én nem állítottam, hogy a rendszer nem tud érvényteleníteni egy jegyet. Viszont ez a jegy érvényes volt. Olyan nincs, hogy minden más szerint érvényes, de azért rejtve tartalmaz egy "nem fizetett" bejegyzést, egy olyan esetre, ami elméletileg elő sem fordulhat, hogy legyen miért szívatni az utast. Amikor visszaváltod, nyilván érvénytelen lesz, de arról tudsz, és ez a rendszer egyik funkciója.

2014. aug. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi probléma utazáskor. Elfogadta a jegyvizsgáló, viszont még mindig nem emelték le az árát a bankszámlámról pedig már jó pár nap eltelt...
2014. aug. 24. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!