Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az mit jelent, egy angol...

Az mit jelent, egy angol álláshirdetésnél, hogy £40-50k + Benefits, start date: ASAP? Arra lennékkíváncsi, hogy a fizetés mennyi időre szól? Mi az a k betű az 50 után? Mi az az ASAP?

Figyelt kérdés
2012. okt. 30. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

k: kilo-, SI mértékegység az 1000-szeres mennyiségre.


például: alapegység - gramm, 1000-szeres egysége: kilogramm, ugyanígy méter-kilométer, watt-kilowatt, stb...


Más hétköznapi egységek mérésénél is használják.

1 font az 1 egység, 1000 font pedig egy kilo-nyi egység, azaz 1k.


ASAP - As Soon As Possible - "amint lehetséges/minél hamarabb".


Biztos hogy angol munka kell ha a nyelvet sem érted?

2012. okt. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

ASAP- as soon as possible, amint lehet, kezdjen dolgozni

k- ezres, 40-50 ezer font évente

2012. okt. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

40-50 ezer angol font, plusz juttatások (kaja, stb)


ASAP = a lehető leggyorsabban, tehát azonnali kezdéssel


k = ezer

2012. okt. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Biztos, hogy angol munka kell?"

Még most nem kell angol munka, csak ismerkedek. Valahol el kell kezdeni. Ezeket a nyelvtanfolyamon nem tanítják.

2012. okt. 30. 12:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Oké, lehet közelebb vannak a szlenghez a rövidítések, de ezek annyira beépültek a köznyelvbe hogy nap mint nap használják.


Főleg a kilo- előtagot (még a magyarok is), igaz hogy leginkább számítástechnikai jellegű kérdéseknél van szerepe, de naponta több ilyen kérdést lehet olvasni, az sem annyira idegen már.

2012. okt. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én még nem találkoztam vele,és felénk, ha nem tudunk valamit valakitől megkérdezzük. Egyébként közel állok az informatikához, programozó szakra járok, plusz informatika a végzettségem, elég sok szakmai anyagot olvasok, de még nem találkoztam ezzel. Te hol szoktál,álláshirdetésnél?, mert én azt most kezdtem el nézegetni.
2012. okt. 30. 13:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Félre ne értsd, mert ez most úgy hangzik mintha számon kértem volna hogy te miért nem tudsz ilyen egyszerű szöveget értelmezni, és miért merted megkérdezni...


Itt vannak "friss" kérdések amiben előfordul a k-kifejezés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__3..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__3..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__3..

2012. okt. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, a válaszaidat, a linkeket szerint bár csak az elsőt olvastam, szerintem középiskolai menő-manó gyerekek kérdezhették, sem az egyetemen sem a suliba ilyet még nem hallottam, ebből gondolom. De azért még1* köszönök mindent.
2012. okt. 30. 14:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!