IC vagy gyors vonat? Melyik miért jobb/rosszabb? Mennyivel mennek? A vonaton melyik kocsiban érdemes ülni, ha pl. baleset történne?
szia! a gyors vonatra nem kell pótjegy az IC re kell!
ugyanannyival mennek! a balesetet nem tudom!
melyik vasút vonalon szeretnél utazni!mert a
Bp Keleti-Békéscsaba sokat késnek a vonatok!
üdv!
Változó, hogy hol melyik éri meg jobban. Az InterCity valamivel gyorsabb, viszont drágább is (pótjegy kell rá). Hogy mennyivel mennek, az az adott pályán megengedett legnagyobb sebességtől függ (ez itthon legfeljebb 160 km/h a pálya állapotától függően, de azt hiszem, csak egyetlen 160-as pályánk van). Általában mindkettő igyekszik maximálisan kihasználni, csak az InterCity kevesebb helyen áll meg. Viszont vannak olyan viszonylatok (pl. Budapest-Szeged), ahol a gyorsvonati kocsik az InterCity végére vannak rásorozva, tehát ott menetidő szempontjából mindegy, hová ülsz. Csak abból a szempontból nem, hogy az InterCityn van helybiztosítás, vagyis a jegyedet egy adott ülőhelyre kapod, ahol (ha minden jól jön össze) nem ül senki más. Hogy hol érdemes ülni? Szinte lehetetlen megmondani. Ha ti értek utol valakit, akkor hátul. Ha titeket érnek utol, akkor elöl. Ha egy adott kocsi siklik ki, akkor mindegy, csak ne abban a kocsiban ülj... Ezért aztán a helyválasztásnál ez a szempont nem kell, hogy szerepet játsszon.
De ha leírod, hogy milyen viszonylatról van szó, akkor könnyebben meg lehet mondani, hogy melyik vonattal érdemes inkább nekiindulni. Sőt, erről az Elvira is tud mesélni, mert a menetidőt és az utazás árát ő is tudja.
Harmadik- te kevered a gyorst a személlyel.
Am baleset esetén teljesen mind1 hol ülsz, nem tudhatod melyik részen lesz baleset, vagy ugyis az egész vonat bánja.
Az IC kényelmesebb, fűtik-hűtik, néhány helyen kajás kocsik is vannak, de az nem helyjegyfüggő. A gyors vonat 1.osztályára sincs panasz, meg még olcsóbb is.
A baleseti kérdésre válaszolnék:
Mivel az IC elég gyors (Budapest-Gyõr-Hegyeshalom szakaszon 140-160 km/h sebességgel közlekedhetnek) nem valószínű, hogy valami utoléri, inkább az IC megy neki valaminek, ami lehet vonat, gépkocsi, híd, stb. Vagyis a vonat végén érdemes ülni, hogy legyen idő és hely a lelassuláshoz. Ha az utas menetirány szerint előre nézve ült, akkor ütközéskor előrerepül (mert nincs biztonsági öv) és összetörheti a fogát, szemüvegét, nyakát hátraszegve akár bele is halhat. Egy közlekedésmérnök HÁTTAL ül a menetiránynak, hogy az ülésen háttal, fejjel feltámaszkodva megússza a bajt. Lehetőleg szemben se legyen semmi, pl. bőrönd, nagytestű utastárs, mert ők előrerepülve veszélyesek.
Más:
Gyakori, hogy kő, sörös-, kólásüveg, hógolyó, akármi betörve az ablakot vagy csak berepülve a nyitott ablakon megsebesíti a gyanútlan utast. Ez esetben is az jár vagyis ül "jól", aki háttal ül, mert a szemben ülők szokták szembekapni a hívatlan tárgyakat.
egy közlekedésmérnök
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!