Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nem volt BKV bérletem,16ezer,...

Nem volt BKV bérletem,16ezer, de bérlet bemutatással 2ezer, az utólag vásárolt bérletet elfogadják?

Figyelt kérdés
2014. máj. 26. 12:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem, mivel a bérlet utólagos bemutatása esetén tudnád mérsékelni a büntetést, de neked nem volt bérleted az utazáskor. És a rendszerben rögzítve van a bérlet vásárlásának időpontja.


Ezért kell előre megvenni a bérletet, sokkal gazdaságosabb mint a pótdíjakat fizetni. És becsületesebb is.

2014. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
A bérleten van egy sorszám és egy QR vonalkód. Ez alapján tudják a vásárlás időpontját (óra, perc)? Máshol nincs feltüntetve a bérletre.
2014. máj. 26. 13:03
 3/24 A kérdező kommentje:
bakker...
2014. máj. 26. 13:04
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ki van ez találva, tudják jól hogy sokan szeretnének ezzel trükközni. De attól még vedd meg a bérletet, így máskor jogosan utazhatsz.
2014. máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Büntetés napját megelőző, vagy előbbi napokon vásárolt bérlettel tudod igazolni, hogy volt bérleted, de nem vitted magaddal, azaz utólagos bemutatásra csak az megfelelő. Amit aznap vásároltál (tök mind1, milyen időpontban), nem fogják elfogadni. Tanulópénz.
2014. máj. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
A csekken viszont át tudom írni az órát későbbire, csak ugyanolyan színű toll kell és kézügyesség.
2014. máj. 26. 13:54
 7/24 anonim ***** válasza:
56%
igen, mert a csekk száma nincs rögzítve a bkv rendszerben.
2014. máj. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire azért ne nézd hülyének a BKV-t.

Az ellenőrnél ott a jelentés hogy mikor kit büntetett meg, így ha átírod a csekket akkor az már hamisításnak számít és rendőrségi ügyed lesz belőle. És akkor nem 16 ezer lesz a bírság.

2014. máj. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem jobb nem ugrálni ilyenkor és trükközgetni. Természetesen nem a neked adott papír alapján dolgozik a BKK rendszere, így legfeljebb egy jó kis hamisítási ügyed lesz ebből. Tessék egyenes gerinccel besétálni az Akácfába, egy félmosollyal leszámolni a 16 ezer forintot és egy esetleges bérlet árát, aztán nyugodtan aludni.
2014. máj. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Közben szereztem tegnap előtt vásárolt bérletet igazolványszám nélkül. Asszem megúszom 2ezerrel.
2014. máj. 26. 15:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!