Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az Intercity vonatoknál hogy...

Az Intercity vonatoknál hogy van az hogy lekapcsolják az utolsó pár vagont?

Figyelt kérdés

Eddig ritkán vonatoztam, így nem vagyok tisztában 1-2 dologgal.


Múltkor a Keletiből indultam hazafelé, megvettem a jegyet meg a hely jegyet ami az utolsó vagonba szólt, és arról nem tudtam hogy Győrbe leszokták kapcsolni az utolsó pár vagont, és az Szombathely felé fog menni, nem pedig Sopron. Kalaúz se szólt semmit, legalább hogy 'hé h*lyegyerek ezt lefogják kapcsolni, szállj át a következő vagonba ha Sopronba akarsz menni.'

Azt szeretném megkérdezni hogy ilyenkor mi a barna f**z van?! Hogyha a helyi jegy az utolsó pár vagonba szól, akkor mit csináljak? Vagy ez hogy a pitébe működik?!



2014. márc. 11. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem Győrben kapcsolják le, hanem Csornán.


És ha Te Sopronba utazol, és Sopronig kéred a jegyet és a pótjegyet, akkor a Sopronig közlekedő kocsikba fogod kapni a helyjegyedet. Így ha a kijelölt helyre ülsz le, akkor nem lehet gondod belőle.

2014. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na de ezaz, hogy én Sopronig kértem a jegyet, ennek ellenére abba a vagonba szólt amit lekapcsoltak.
2014. márc. 11. 21:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az kizárt dolog...


Kérek képeket a jegyről+helyjegyről.

2014. márc. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tessék: pontosabban nem Sopronról volt szó, hanem Fertőszentmiklósra kértem a jegyet, de ez lényegtelen.


[link]

2014. márc. 11. 21:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az IC-pótjegyed csak Győrig szólt, szóval teljesen mindegy lett volna, hány kocsit kapcsolnak le, neked ott át kellett volna szállnod személyvonatra.
2014. márc. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem, én egy olyan járatra szálltam ami Fertőszentmiklóson megállt és átment volna, és eddig is kértem a jegyet, de akkor mért csak Győrig szólt?
2014. márc. 11. 22:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az jó kérdés, de tény, hogy a te jegyed csak Győrig volt érvényes az IC-n. Hogy ezt ki nézte be, az más kérdés: az általad feltett kérdésre az a válasz, hogy Győrig (sőt igazábóp Csornáig) teljesen mindegy, melyik kocsiban vagy. Mivel Győrig szólt a hekyjegyed, a kalauz nyilván nem szólt neked az átszállásról
2014. márc. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
röhej...
2014. márc. 11. 23:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Röhej bizony. Megveszel valamit, fizetsz egy szolgáltatásért és meg sem nézed mit vettél? Ha épp fenn maradsz egy olyan kocsiban ami tovább megy majd útközben kérik a jegyed, akkor neked gyakorlatilag oda már nem lett volna érvényes helyjegyed, ezért ha venned kellett volna egy másik helyjegyet és pótdíjat kellett volna fizetned akkor mennyire lennél felháborodva? :D
2014. márc. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!