Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nem írtam rá a diákig. Számát...

Nem írtam rá a diákig. Számát a bérletemre. Megúszhatom fizetés nélül?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel vettem a bérletet és elfelejtettem ráírni a diákigazolványszámot mert rohantam suliba.Ma jövök haza és megbüntetett egy ellenőr mert nem volt ráírva a szám a bérletre... -.-" De most komolyan fél éve veszem a hülye bérleteket, és mindre ráírtam eddig, csak most az egyszer nem, 1 nap nem írtam rá, erre ki fog engem az ellenőr, és tessék fizethetem a 16.000-et><...Fellebbezhetek?

2014. márc. 4. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Törvény szerint ki kell fizetned,velem előfordult már ilyen! nemfizettem ki a csekket hanem kidobtam dühből.és azóta nemküldtek másikat. :)
2014. márc. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Elfelejtettem mellé írni hogy ennek már 2éve :)
2014. márc. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Az ellenőröknek meg van szabva, hogy egy bizonyos kvótát a büntetésekből el kell érniük. Kell a cégnek a pénz, így emberség helyett nem tollat kapsz a kezedbe, hogy írjad rá a diák számát, hanem egy csekket, hogy fizessed be a büntetést.


Hozzáteszem, velem régen megesett, lassan több mint 5 éve, hogy nem írtam rá a számot, és adott nekem az ellenőr egy tollat, beírtam a számot, visszaadtam a tollat, és elköszönt. Így is lehetne...

2014. márc. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Ilyenkor utólagos bemutatásra X napon belül van lehetőséged, ekkor csak az eljárási díjat kell kifizetned ami 2000 forint.

Ha nincs szám a bérleten akkor az érvénytelen mivel rá van írva hogy csak a hozzá tartozó igazolvánnyal együtt érvényes.

2014. márc. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

" Így is lehetne..."


Igen, így is csinálták. Amíg rá nem jött a jónép, hogy minek ráírni, maximum ha jön az ellenőr ráíratja. Mert ugye a magyar ilyen, amivel vissza lehet élni, azzal 100% hogy visszaél.

Ennek a levét lehet most inni.


Kedves kérdező, ezentúl ne légy feledékeny, nincs rohanás (amúgy is lassan járj tovább élsz) csak csak lesz 10 mp-ed beírni azt a rövidke számsort...


(Amúgy lehet példálózni emberséggel, ott van Ausztria, ki kell menni: vonaton nincs kalauz, mégis az utolsó porfészekben felszálló utasnak is az az első dolga, hogy felszállás után rögtön megy a vonaton elhelyezett automatához, és megveszi a jegyét. Nem trükközik, "jé nincsen kaller" "majd veszek 3 állomástól arrébbről" stb stb. Nem. Felszáll, nincs szöszmötölés, meg orrtúrás-pakolászás, leülés nélkül első dolga menni az automatához.


Igen, lehetne így is, csak az utazóközönségnek alkalmazkodni kellene hozzá. )

2014. márc. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Ne magyarázz már itt emberségről, tele vannak a hírek és a blogok a visszavásárolt és a dátumbélyegző leszedésével meghamisított bérletekkel kapcsolatos sztorikkal. Mindenki érdeke az, hogy tintával bele legyen vésve az igazolványszám, mert így jelentősen visszaszorítható a bérlethamisítás. Így kisebb lesz a veszteség, azaz kevesebb lóvét kell fizető utasként is és adófizetőként is beletolni a cégbe.
2014. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, ha néhány idióta bérletet hamisít, akkor a többségnek kell szívnia?


Ja és kösz a lepontozást, viszonoztam, annyit hozzátennék, hogy nem egy ismerősömre szóltam rá, hogy írja már bele a bérletébe a diákjának a számát, a többségük reakciója az volt, hogy majd beleírják.

2014. márc. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

így van, szerintem is olcsó kifogás a bevétel növelésére.


VAGY ha ez akkora probléma, akkor ahelyett, hogy a buszokat festegették volna át, vagy bevezették volna az elektromos jegyrendszert, vagy más megoldást találtak volna a hamisítás megakadályozására...nagyon egyszerű lenne az is. kéne az ellenőrnek egy okostelefon egy bkk-s qr kód olvasóval, aztán le tudja olvasni, hogy az a bérlet e hónapban lett-e véve vagy korábban...de nyilván a hatékonyság helyett sokkal egyszerűbb a becsületesen fizető utasokat megbüntetni. és emiatt is nyilván keletkezik egy kisebb réteg, aki meggyőződésből elkezd bliccelni, mert hát tökmind1, van-e bérlete vagy nincs, akkor is meg fogják büntetni(persze nyilván eléggé laikus gondolkodás...).

2014. márc. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Én az útvonal igazoláson vagyok felháborodva. Nem 1x halottam már, hogy egy-egy ismerősömet az miatt büntették meg, mert költöztek és megállóval tovább mentek, ment a bünti vagy nekem 1x arra a tanévre nem volt érvényesítve és akkor azért kaptam büntit. Jah és az a legnagyobb vicc, hogy ezzel a lakóhelyen kívüliek szívják meg a legjobban, mert ők is csak a lakóhelyüktől kapnak bérletet ahonnan legtöbbször vagy csak napi 2x vagy egyáltalán nem megy busz. Azt persze már nem teheti meg, hogy elbiciklizik 1-2 km-t a legközelebbi faluba ahonnan óránként-félóránként megy busz, mert az már nem a lakóhelye. Szánalom ez a rendszer!
2014. márc. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! :) végülis 2000-et kellett fizetnem, de a 16 ezer már nagyon durva lett volna egy ilyen miatt...
2014. márc. 5. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!