Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik állomásokat tartjátok...

Melyik állomásokat tartjátok feleslegesnek a négyes metrón, és hová építettek volna helyette inkább állomásokat?

Figyelt kérdés

2014. febr. 15. 10:12
 1/4 aHermann ***** válasza:
93%

Szia!

Újbuda központ és a Móricz Zsigmond krt. így külön teljesen felesleges, a kettő közé, kb. az Sztk. magasságában lenne lent a megálló, és feljárat a Móriczra, meg a központhoz. Gyalog kényelmesen 5 perc (kilépve 2) alatt a elérsz a felszínen egyik helyről a másikra most, metró nélkül.

Hasonló a Gellért tér és a Vámház tér. Duna alatt megálló, és külön feljárat a Gellértre, és külön a Vámházra.

Inkább vitték volna tovább a vonalat kifelé, akár mindkét irányban.

2014. febr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Én is ezt a kettőt vontam volna össze, ezen kívül még a "pápatéri" megállót sem tartom különösebben indokoltnak őnmagában. Persze ha ez egy városrehabilitációs program első lépése, akkor lehet létjogosultsága.
2014. febr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is, egybevontam volna a Körteret és az Újbuda K.P.-t. A Szent Gellért teret hagynám, bár lehet, hogy mégis lesz forgalma. A Fővám és a Kálvin, úgyszint egyben lenne.
2014. febr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sok városban jártam már metróval és a metró akkor jó, ha ott tesz le, ahova mész. A gyalogoltatás nem jó, sok gondot okoz. Nekem e miatt szimpatikus a megállósűrűség.

Én azért a Bosnyákig kivittem volna vagy tovább és az M3 esetében nagyon meg kellene építeni Káposztásig, hiszen anno azt ígérték majd Káposztásig eljön, nyugodtan költözzünk ide...

2014. márc. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!