Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonaton a kalauz honnan...

A vonaton a kalauz honnan tudja, hogy meddig utazom. Szól ha nem szállok meg a megfelelő megállónál? Vagy nem szokták észrevenni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Te száz ember után emlékeznél, melyik hol fog leszállni? Nem, igaz? Ő is hasonlóan ember csakúgy, mint te, komám... :D


Esetleg akkor van probléma, ha pont azelőtt a megálló előtt jön és kéri a jegyed, ameddig az érvényes, vagy utána.

De ajánlatos addig venni, amíg mész, erről szól a szolgáltatás. Te sem örülnél, ha nyitnál egy pékséget, és a 300 Ft-os kenyeredért ő csak 50 Ft-ot kérne, mert beleharap kettőt.


De hogy lehet ilyen hülyét kérdezni amúgy?

2013. nov. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy kihaltabb járaton még akár emlékezhet is. De nyilván nem mindig. Csakhogy ezt nem igazán tudhatod előre és elég vaskos a bünti, ha megkér a kalauz, ugyan prezentáld ismét a jegyedet. Aztán van olyan vonat is, ahol személyzetváltás van közbenső állomáson, ott is jól rábåszol. És akkor még nem beszéltünk arról, amikor ellenőrök szállnak a vonatba, rendőrökkel kiegészükve, vagy amikor lezárják egy állomás kijáratait és a leszállás után fognak meg.
2013. nov. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Változó, hogy tudja-e. Ha pl a vonaton nála váltottál jegyet, mert ahol felszálltál nincs jegykiadás... akkor könnyebb megjegyeznie, hogy ennek a személynek eddig adott ki jegyet...

De ha csak a kezébe nyomod érvényesítésre a pénztárban vett jegyet, akkor is emlékezhet, ha figyel. Ha pont a te jegyed végcélját jegyzi meg és a te fejedet...

Kicsi az esély, de nem lehetetlen...

2013. nov. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is gondolkoztam.

10 évig jártam hetente IC-vel Pécs és Budapest között. Mikor a végállomásról elindul a vonat, a kalauz végigszedi a jegyeket. Utána két óráig semmi. Illetve egyszer-kétszer még végigrohan "új felszálló"-t kiabálva párszor. De ha nem löbögteted a jegyedet, rád se néz, hanem elviharzik.

egyszer volt olyan kalauz, aki lassan sétált végig és másodpercekig a képedbe bámult úgy hogy nem szólt semmit. Gondolom így próbálta megjegyezni az embereket. De ebből még nem tudta hogy hova utazol, csak gondolom az újonnan felszálltakat próbálta meg kiszűrni. Több mint ezer embernél nem tudom ez mennyire sikerült neki.

Pár év után már én is sok embert fölismertem, hogy mindig rajta szoktak lenni a vonaton.

Olyan is volt, hogy egy túlbuzgó kalauz azt gondolta hogy loptam a diákigazolványomat csak azért mert azon a képen még másképp hordtam a hajam, mint akkor. Meg kellett mutatnom a személyimet is, akkor megnyugodott.

De egyébként nem ezek a jellemzőek.

Egyszer olyan is volt, hogy úgy utaztam végig Pécsről Budapestre 3 órán keresztül, hogy egyáltalán nem jött kalauz. Kezeletlen jeggyel szálltam le a vonatról.

Szóval nem nagyon tudja megjegyezni, hogy meddig vetted a jegyet.

2013. nov. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!