Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Már 3 felszólító levelet...

Már 3 felszólító levelet kaptam a BKV-tól egy 2004. februári bliccelés miatt, be tudják ezt hajtani, ha nem akarom befizetni? Mikor évül el?

Figyelt kérdés
Abban a hónapban nem volt pénzem és nem vettem bérletet, 3* elkaptak. Most több mint 4 év után küldtek levelet, hogy fizessek majdnem 40 e Ft-ot. Már rég nem ott lakom, ami az akkori címem volt, tehát elméletileg nem is tudhatnék a felszólításról, a levelet csak úgy bedobták, csak ismerősöm lakik ott, így tudtam meg. Bírósággal fenyegetőznek. Volt már valakinek ilyen ügye, adták már bíróságra a tartozását?
2008. máj. 28. 06:47
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

A BKV minden további nélkül bíróságra adja a tartozást.


A "nem lakom ott" dologgal kapcsolatosan pedig azt kérdezem: a lakcímkártyád szerint hol laksz? Mert ha a lakcímkártyán szereplő címedre érkezett a levél, akkor nem szempont, hogy ott laksz-e vagy sem.


A követelés végrehajtható okirat hiányában 5 év alatt évül el az utolsó értesítést követően. Tehát ha a BKV igazolni tudja a legutóbbi értesítését, akkor 2013-ban.

(Kérdés, hogy ajánlottan küldték-e a felszólítást avagy sem.)

Amennyiben ajánlottan küldték, akkor pedig az a kérdés, hogy olyan személy vette-e át, aki átvételre jogosult. Amennyiben nem, akkor még mindig nem állhat be a kézbesítési vélelem.


Ha egy sima levélellel küldték, és a cím, ahova a felszólítást kaptad nem szerepel a lakcímkártyádban, akkor meg lehet próbálni azt, hogy ahova ment a levél, onnan írjanak egy levelet: A címzett már nem lakik ezen a címen és nekik nincs tudomásuk a címedről.


Ez időhúzásnak jó, mert a BKV - jogosultságát igazolva - a BM Lakcímnyilvántartásból lekérheti a lakcímkártyádon szereplő cím(ek)et.


Azonban ha nem a címedre küldték a levelet, még nem történt meg az elévülés megszakadása, tehát ha valóban négy éve volt az utolsó értesítés, akkor még egy év van az elévülésig... A bürokrácia malmai pedig lassan őrölnek, így akár ki is csúszhatnak az időből, míg megtalálnak. (Persze törvény szerint ha nagyon megtalálhatatlan vagy, akkor van "plusz egy" év az elévülés megszakadására, de egy egyszerű lakcímváltozás nem eredményezi ezt.)


Amúgy nem tudom, hogy mennyire érdemes kockáztatni. Én inkább írnék a BKV-nak egy szerelmetes levelet, hogy a tartozást ugyan elismered, de nem igazán van lehetőséged megfizetni, ezért kéred a mérséklését, majd a mérsékelt összegre pedig részletfizetést, így akár havi egy-két ezer forinttal megúszhatod. Persze indokolni kell: ha van gyerek azért, ha nincs gyerek azért, ha tanulsz azért, ha dolgozol azért...

2008. máj. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A férjem szülei kapják az értesítést, mert anno oda voltunk bejelentkezve, de 2005-ben vettünk egy házat és már más van a lakcímkártyán. Egyébként az anyukája 2. házasságban él, tehát más a vezetéknevük, mint nekünk. Lehet hogy inkább írok/íratok egy levelet, hogy nem lakunk ott. Amúgy szimplán bedobják a postaládába, nem ajánlott levélként jön, így is bíróságra adhatják? Ez hivatalos értesítésnek számít?
2008. máj. 28. 08:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én így voltam a MÁV-val és a PKRT (Pécsi Közlekedési Részvénytársaság) - vel is. A MÁV nem nagyon erőltette meg magát, küldtek egy darab felszólítást, kb. egy évvel a bliccelés után, de ez már 3 éve volt, azóta sem nagyon izgatja őket. A PKRT egy éve küldött egy 80 ezres számlát, de semmi. Bementem megkérdezni, hogy mi van ezzel, a hölgy annyit mondott, hogy jó lenne, ha most kifizetném, mert biztos idegesítő ez a levelezés. Ennyi. Nem azt mondta, hogy bíróság meg ilyesmi, hanem hogy gyakorlatilag nincs kedvük levelet küldeni. Bár ez itt Pécsen elég laza, sajnos a BKV kicsit keményebben nyomja újabban, de van rá esélyed, hogy még egy évig nem találnak meg.
2008. máj. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Kiegeszitven az elobbi hozzaszolot. Elobb,vagy utobb megtalanak,es akkor mar nem 40 ezer Ft lesz az osszeg,hanem sokkal tobb,mert felszamitjak a kesedelmi kamatot. (Ha birosagra adjak akkor a perkoltseget is!)

Ha a BKV kitarto,a hazad is ramehet a tartozasra,inkabb lepj veluk kapcsolatba (termeszetesen ird meg,hogy csak most kaptad kezhez a felszolitast mivel mar mas a lakcimed,) es probalj meg megeggyezni veluk, ahogyan mar elottem javasoltak. Nekik (a BKV-nak) van biztosan egy csomo jogaszuk,akiket ezert fizetnek,hogy a tartozasokat behajtsak,veluk szemben nics sok eselyed.

2008. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt az előttem szóló szépen fejezte ki magát: Előbb vagy utóbb megtalálnak... Itt az a kérdés, ahogy az első hozzászólásban is írtam, hogy előbb, vagy utóbb. Hogy az elévülési időn BELÜL vagy azon KÍVÜL találnak meg... Mert nem mindegy.


A BKV nagyon sok dörzsölt jogászáról pedig annyit: a végrehajtásokkal egy külsős ügyvédi iroda foglalkozik. Semmi rafkó, semmi taktika. Szimpla egyszerű ügyvédi iroda.


A véleményemet továbbra is fenntartom: írják meg onnan, ahova a levél érkezik, hogy te már több, mint három éve nem tartózkodsz azon a címen, és ők nem tudják a te címed. Erre a BKV ha lép és megkeres, akkor te fogsz kapni egy levelet, melyben megkérnek, hogy rendezd. NA ERRE lépj azzal, hogy kérsz enyhítést és részletfizetést.

Ha most te írsz egy levelet a BKV-nak, akkor azzal az elévülést TE szakítod meg. Ezt meg inkább ne tedd :)

2008. máj. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, rajtunk 4 éves parkolási tartozást hajtottak be a pár ezres tartozást kihozták 65.000-re köszi.Kérhettem a behajtót,hogy részletekbe had fizessem ki,ja ráterhelték a számlánkra amiről a kocsi részleteit is fizettük,ciki volt,meg rázós meg minden.Amit akarnak ezek a nagyobb cégek simán behajtják,az senkit nem érdekel,hogy engem a megbízóm vagy a főnököm kifizet e...
2008. máj. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Na ez a rinyálás azért túlzott. Ezek csak magáncégek, akik azt állítják, hogy Te megszegted az Ő belső szabályzatukat, jelen esetben az "utazási feltételek" című hőskölteményt, ami mint tudjuk nem a BTK. A BTK-ban láttatok ilyen törvényt valahol?

Tehát maximum pereskednek, ahol is NEKIK kell bizonyítani a szabálytalan utazás/ parkolás tényét. A te vallomásod ennyi:

"NEM"

Az istenért! Nehogy leállj levelezni velük! Ne is reagálj rá, főleg el ne ismerd! Részletfizetés? Minek?

Engem számtalanszor büntettek már: Rendőrségi, bírósági büntetést valahogy befizettem, parkolás, BKV, mobilcég, UPC mehet a picsába. Öt éve járok kocsival, előtte SOHA ÉLETEMBEN nem vettem jegyet ennél a szemét lenyúlós bandánál. Ha ellenőr jött, átszáltam, vagy leszálltam, vagy ha siettem odaadtam a személyim, igaz én soha nem írtam alá semmit nekik. Küldtek akkoriban olyan heti 5-6 felszólítást, felbontás nélkül ment a kukába. (már amelyiket átvettem) Fenyegetőznek mindennel, de nem tudnak mit csinálni. Nem lehet bizonyítani, hogy Te az adott időpontban utaztál azon a járaton.

A lényeg, hogy ne kezd el alkudozni velük, mert akkor látják, hogy félsz a büntitől és rádszálnak.

2008. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
79%

Sziasztok!

A bkv megteszi azt,hogy egy összegbe a számládról tiltja le a tarotzást, vagy ráterheli az ingatlanra!(ha van tulajdonodban ingatlan,vagy ingatlanrész)Velem is szivozttak.De ami öt éven túli büntetés azt nem kell kifizeni!Elengedik,csak oda kell figyelni!

2008. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Neeeeem!

A BKV egy cég, egy részvénytársaság. Semmi jogköre nincs hogy tőled pénzt kaszírozzon be. Maximum a bíróság, Apeh emelhet le pénzt a számládról. Még a rendőrség se! (pl. bírság)

Aki lóg a buszon, semmilyen törvénybe ütköző cselekedetet nem követ el.

2008. jún. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

5 év alatt elévül ak övetelés. Ha nem ajánlott levélben jött a felszólítás akkor ne parázz rajta "nem kaptad meg" és kész. Főleg ha már nem is ott laksz. Az ott laskókkal meg beszéldd meg, h ha neekd BKV-s levél jön ne vegyék át hanem mondják azt, h kezitcsókolom itt ilyen ember nem lakik és nem tudjuk hol lakhat. Visszapattan mint ismeretlen címzett. Egyébként meg nem is kell feltétlen elismerni a követelést szokása a BKV-nak kamu büntiket küldeni, lehet, h a jegyzőkönyv sincs már meg akkor meg nncs mire követelniük. Van mgé egy évük ,h megtaláljanak, de ha nem veszik át a régi címeden akkor szinte kizárt, h megtaláljanak. Ha neked is megy ajánlott akkor is egyszer még visszadobhatod azzal ,h nem veszed át. Pontosan nem tudom, de vagy a 2. vagy a 3. kisérlet után számít hivatalosan kézbesítettnek ha nem vetted át.


Bíróságra a legritkább esetben megy a dolog.

2008. jún. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!