Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Társadalmilag miért elfogadott...

Társadalmilag miért elfogadott a bliccelés tömegközlekedési járművön?

Figyelt kérdés

Szerintetek miért elfogadott a társadalom részéről a járműveken történő bliccelés?

Mondom hogy értem:


Ha valaki a boltból ellop egy csokit, azt a társadalom nagy része elítéli, mert ugye lopni nem szabad, és bűn.


Ezzel ellentétben, ha valaki felszáll egy vonatra vagy buszra, és nem vesz jegyet, sokszor a fizető utasok is (!!) a bliccelő pártjára állnak, mert mit képzel a kalauz, hogy jkegyet mer vetetni szegény ártatlan báránnyal.

Valamiért a társadalom részéről a bliccelés a járműveken egy elfogadott dolog, egy jó vicc, egy brahi.

Szerintem ugyanolyan lopás, mintha a csokit lopnád el a boltból nem? A cég egy szolgáltatást nyújt neked, te igénybe veszed de nem fizeted ki.


Szerintetek miért van ez így?


(Kérném szépen, hogy a "MÁV-ot az én adómból támogatják ezért nekem ez jár ingyen" hülyeségeket ne válaszoljatok, mert ez nem igaz, hiszen ennyi erővel a Hungária körút közepén is nekiállhatnánk kempingezni, hiszen az is a mi adónkból épült meg. (Aztán ha mégis kempingezni szeretnénk, engedélyt kell kérni rá, és területhasználati díjat kell fizetni, tehát nem jó válasz ez az adózás.))


Nos szerintetek miért van így? Miért nem tertmészetes, hogy igénybevesz valaki egy szolgáltatást, annak ára van?


2010. okt. 10. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Mert undorító, hogy a bérletek, jegyek ára az egekben van, kicsalják tőlünk a pénzt, ők meg élnek, mint Marci hevesen! Persze tisztelet a kivételnek.

MÁV-on sose szoktam bliccelni. De BKV-n mégis mi a fenének vegyek jegyet? Hogy 320 Ft-tal több legyen a legközelebbi vezérigazgató atyaúristen milliós végkielégítése? Nem, köszönöm, ezzel a 320 Ft-tal inkább az igazán rászurolókat támogatnám, vagy megtartom magamnak kajára, tankönyvekre.

Szóval szerintem az ilyen mocskos pénzlopások miatt lett társadalmilag elfogadott, mert gondolom rajtam kívül még sokan vélekednek így, hogy minek fizessék az amúgy is milliárdosok Hawaii nyaralását.

2010. okt. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Veled sem tudok teljes mértékben egyetérteni, ugyanis ezek a lopási témák mióta láttak napvilágot? 1 éve? De legyünk jószívűek: kettő.

Viszont a bliccelés mint nemzeti sport nem 2 éve létezik! Előtte mi volt rá az indok?


Szerintem az nem indok a lopásra, mert a másik is lop.

A boltban sem lophatod el a csokit, azért mert a bolt főnöke is lopott!


Azért köszönöm a véleményed kíváncsi vagyok a Többiekre.


(Azt leszögezem, hogy én sem vagyok anyagilag eleresztve sajnos, de a tömegközlekedésért mindig fizetek. Ha meg sajnálom Hagyó Miklótsól a 320 forintot, akkor nem az a megoldás, hogy jegy nélkül szállok buszra, hanem egyáltalán nem szállok fel, szerintem.)

2010. okt. 10. 12:17
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Na ja, már akkor is blicceltek, amikor még kalauz volt, és a villamosjegy 1 Ft-ba került. Volt egy dokumentumfilmben a Filmmúzeumon.
2010. okt. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen kedves második!

Pont ezt mondom én is, hogy a bliccelés mint magyar nemzeti sport nem most ütötte fel a fejét, amikor kiderültek ezek a botrányok!

2010. okt. 10. 14:45
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Mert jó érzés utazni egyet ingyen :) Örömforrás ha nem kell valamire költeni és mégis megkapod! :)
2010. okt. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ugyanazért, mint az ittas vezetés, az adócsalás, gyorshajtás, stb...., amúgy szerintem ez a cég nem nyújt olyan szintű szolgáltatást, ami indokolná ezeket a jegy-, és bérletárakat, továbbá ha valamennyi utas megvenné a jegyeket, akkor is ilyen drága lenne.

Az igazi válaszom viszont az, hogy az emberek csak ennyi összefogásra képesek a szolgáltatók szemérmetlen lenyúlása ellen. Drága a jegy? Nem veszem meg. Mit tehet az ellenőr? Semmit. Szerencsére. Drága a villany? Nem fizetem, most úgyis kikapcsolási moratórium van, tavaszra meg majd lesz valahogy. Nincs pénzünk extra pénzeket fizetni szegényes szolgáltatásért. 320.- magyar forint Deák-tér-Astoria, 320.- magyar forint Etele tér-Bosnyák tér. Igazságos ez? Az ellenőrök hozzáállásáról és kifinomult modorukról ne is beszéljünk.

2010. okt. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Én általában bérlettel utazom, jegyet is szoktam venni, ha épp nincs bérletem és van még pénzem is. Sőt én is szoktam bliccelni amikor nincs pénzem se jegyre se bérletre, mert nem vagyok anyagilag eleresztve. Amúgy van diákigazolványom. De a távolsági buszokon és a MÁV-on mindig veszek jegyet. Engem nem a végkielégítések zavarnak, hanem az, hogy a BKV-nál évről évre emelik a jegyek bérletek árát, volt mikor a diákbérlet 2600 Ft (2007) volt lassan 4000 Ft (2010) lesz ennyiből viszont már többnapi kaját is tudnék venni vagy elmenni párszor moziba, plusz nekem még van két tesóm is és anyukámnak is bérletet kell venni nos ez egy hónapra durván 20-25 ezer Ft is lehet. Sztem a budapestiek nagyrésze nincs olyan jól eleresztve anyagilag, hogy ezt minden hónapban megfizesse ezért bliccel. Ez az én verzióm többgyermekes családban élő diák megközelítésből.
2010. okt. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Feccó27 válasza:
61%

Valóban sok pénz folyik ki a közlekedési vállalatokból.


De én is csodálkozom azon, hogy minek kell ellenőr?

Ez magyar szokás sajnos, hogy

-ami ingyenes abból viszünk amennyit csak elbírunk (aztán hogy mit csinálunk vele...?)

- ami nem ingyenes azt ingyenessé tesszük! (megpróbáljuk)



Sajnos Magyarországnak van például a legvastagabb KRESZ-könyve. Mert mindig a jogszabályok alól szeretnénk kibújni....


S közben meg tűrjük az elnyomást.......

2010. okt. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Beviz Elek ***** válasza:
36%

A probléma az az, hogy mindenki lop. Én egy olyan vonalon járok suliba, ahol ellenőrrel még nem találkoztam és összesen 2 megállót megyek, de bérletem az van. (persze néha akad suli utáni meló és akkor tényleg jól jön a bérlet...)

Az utasok bliccelnek: Ha olcsóbb lenne, akkor is bliccelnének. Ha mindenki venne jegyet, akkor sem menne le a jegy ára.


Az milyen jogszabály, hogy az ellenőrnek nem vagy köteles odaadni a személyidet és nem kényszeríthet ottmaradásra? Ők pénzt költenek arra, hogy rendszeresen járjanak a tömegközl. eszközök. Természetesen ezt nem ingyen csinálják, hanem pénzért. Legalább annyi joguk legyen már, hogy megbüntessék azt aki nem fizet. A boltban sem úgy vásárolunk, hogy akkor fizetünk, amikor kedvünk van (vagyis jó esetben...).

Kiröhögik az ellenőröket? Lenézik őket? Ha ellenőr lennék, kitaposnám annak a belét aki ilyet csinál. A cég helyében szolgálati sokkolót adnék és aki nem fizet azt szivatnám vele.

Hallottam olyat, hogy az ellenőrt lerakták a buszról. Az mi? Hová fajul a világ? Ha sz@r a BKV akkor lehet sétálni meg taxit hívni.

2010. okt. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%
A bolti lopást nem lehet a blicceléshez hasonlítani. Az üzletek nagy része különben is be van kamerázva, néhol őrök is vigyázzák a rendet. Tudomásul kell venni, hogy akinek nincs autója és rászorul a tömegközlekedésre - elvégre nem gyalogolhat kilométereket mindennap -, és anyagi gondokkal küszködik, az megpróbál ezen is spórolni. Ha a BKV nem veszi a fáradtságot, hogy minden járatára ellenőröket küldjön, akkor az utastól miért várható el, hogy jegyet vegyen, vagy minden alkalommal lukasszon? Felesleges ennyire rugózni a bliccelés témán. Hol van ez a sikkasztásokhoz képest, amiket a BKV (és egyéb más társaságok) vezetői elkövetnek?
2011. dec. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!