Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi van, ha vonaton elkap a...

Mi van, ha vonaton elkap a kalauz lejárt diákigazolványos matricával?

Figyelt kérdés
Ott a helyszínen mit/mennyit kell fizetnem?

2012. nov. 10. 23:29
 1/8 A kérdező kommentje:

Bocs...

Tehát lejárt matricás diákigazolvánnyal?

2012. nov. 10. 23:30
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Ad neked egy doboz Raffaello-t, meg frissen szedett tulipánt.
2012. nov. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bele megy a fogaimba... :( Mármint nem a virág.

Valaki más?

2012. nov. 11. 01:11
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Kezdheted olajozni az ánuszrózsád.
2012. nov. 11. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Most kérdeztem meg a fiam, aki vezető jegyvizsgáló.

Fizetheted a menetjegy árát + 8.000.- Ft pótdíjat is.

2012. nov. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utolsó.

Ha meg nem fizetek, akkor gondolom a következő megállónál leszállás.

2012. nov. 11. 16:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem lejárt, hanem otthon felejtettem, és a pécsi IC-n vettem észre (igazából már felszállás előtt, de tudtam, hogy nem fog sokba kerülni).


Szóval én úgy tudom, hogy diákigazolványt be lehet utólag mutatni (persze ha érvényes, mert szereztél rá közben matricát). Ez kb. 1300 Ft-ba kerül, és csak ezt kell befizetni a félárú jegyen felül (amit ugye már megváltottál). Ha a kaller a vonaton kifizettette veled a teljes jegyet, annak az árát visszaadják.


Nekem még nagyobb szerencsém volt: mivel még nem vagyok 26 éves és szombaton történt az eset, a kalauz adott kiegészítő jegyet (66%-osra, ez a 26 éven aluliak hétvégi kedvezménye), meg 500 Ft pótdíjat. Így picivel olcsóbban jöttem ki, és nem kellett rohangálni. (Viszont állítólag több szempontból szabálytalan volt a művelet, de mindegy.)

2012. dec. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és az nem elég, ha leszállsz, akkor is fizetni kell - utólag. Felírják az adataidat, ha nincs nálad, akkor meg rendőrt hívnak.
2012. dec. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!