Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy lehet föld fölött (ingyen...

Hogy lehet föld fölött (ingyen) eljutni Örstől a Blaháig (vagy Keleti vagy Csepel)?

Figyelt kérdés
4es 6os vonalán bármilyen hely jó.
2009. aug. 11. 21:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés úgy szólt, h ingyen hogy lehet, erre válaszoltam. Moralizálni lehet, h helyes vagy nem ,de itt a kérdésre kell válaszolni.
2009. aug. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
300 Forint a jegy, jobb esetben metrót buszt 4es6ost és hévet kell használom ez csak az oda útra, vissza ugyanennyi és hetente 2 alkalom. Ezért érdemtelen bérletet venni mert nem használnám ki (azaz heti 5 napot otthon töltök vidéken). amikor még jóval olcsóbb volt a jegy akkor még talán meg is vettem volna, de így semmi esély nincs rá (Keletinél felfele is van ellenőrzés általában, de a Blahánál nincsen), és a "gyalog" menés tényleg helyes válasz, csak lassú:D
2009. aug. 12. 17:15
 13/19 anonim ***** válasza:

A Deákon is van néha viszont a két kijárat közül sosincs mindkettőn egyszerre tűzvédelmi okokból.


Amúgy a kifelé ellenőrzés sem gond, több módszert is kipróbáltam és mind bejött. A legjobb ha rájuk se nézel mész fapofával a tömeggel és elsétálsz mellettük. Ha utánad szól akkor alkalmi süketség, ne nézz vissza ne reagálj semmire, ne nézz rá így nehezére esik megszólítani. A fehér vonalat ha átléped nem mehet utánad, de nem is fog mert ha tömeg van akkor nem fog egy ember után szaladgálni. Ha mégis eléd áll akkor miután mondja, h jó napot kívánok jegyeketbérleteket akkor jó hangosan ráköszönsz, h jó napot kívánok és mész tovább. Ez egyszer bejött azt se tudta fiú-e vagy lány, mire rájött ,h mi van már messze jártam.


Ehhez helyezkedni kell. Régen működött az, h felsétáltál az álló lépcsőn elvégre a bliccelés extrém sport vagy miafene. :) Már nem jó, mert lezárják az álló lépcsőket. Ilyenkor a legszélsőre kell állni úgy, h a szélső ellenőrhöz érkesz. Kotorászol a zsebedben majd vársz, h lekösse vmi az ellenőrt pl. másét nézi, ekkor lelépsz. A többi ellenőr azt hiszi majd, h már bemutattad a jegyedet.

2009. aug. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
legjobb módszer nem érvényes jegyet nyomni a kezébe, és menni tovább. mire megnézi, hogy jó-e, már messze jársz.
2009. aug. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Igen ez mindig bejön metrón befelé és kifelé is. Nekem van már minden irányból 100x lyukasztott jegyem. Vízszintesen csak azért nincs lyukasztva, mert úgy nem fér bele.
2009. aug. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

A legegyszerűbb megoldás ha elkapnak az csak annyi h azt mondod nincs nálad semmilyen okirat ebből 5 variáció sülhet ki:

1, Elenged

2, Bemutat egy okmányt amivel már ő is átkutathat (nem gyakori de előfordul)

3, Oda hívja az éppen vele lévő civil ruhás rendőrt és vele kutattat át

4, Tényleg nincs nálad akkor a legközelebbi rendőrőrsre bevisznek és ott igazolod magad.

2009. aug. 15. 02:37
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem egészen.


Az ellenőr ha elkap akkor azt mondod, h nincs jegyed pótdíjat nem akarsz fizeti vagyis kizárható vagy az utazásból ezért önként leszállsz a buszról. Metróban pedig kisétálsz a metró területéről.


Az ellenőrnek soha nem vagy köteles igazolni magad lévén nem hatósági személy, és átkutatni sincs joga, jogilag pont olyan ember mint bárki más a buszon semmi extra jogköre nincsen és ez igaz a biztonsági őrökre is. Azt megteheti természetese, h rendőrt hív, szíve joga, bárki megteheti ,de nem vagy köteles megvárni. Erőszakkal pedig nem tarthat ott ha mégis megteszi ezért felejelntheted személyi szabadság megsértése címen, ami alaphangon bűncselekmény. Ha mégis jön rendőr akor igazolod magad neki, de ő nem adhatja át az adataidat az ellenőrnek megkérheted, h az ellenőrt küldje hallótávolságon kívülre és igazolod neki magad majd a kapitányságon kikérheti ha kell neki 8 napon belül, de ez szinte biztos, h nem történik meg a bürökrácia a BKV-nál nem ilyen gyors. Egyébként meg igazoltatáshoz a legjobb az útlevél. Igazol ,de nincs benne lakcím, nem megy vele semmire.


De olyat is ismerek ,aki talált lakcímkártyát ad mindig az ellenőrnek.

2009. aug. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Na ennél roha**kabb dolog a világon nincs.

Talált lakcímigazolóval megbüntetni magad.

Remélem letartóztatják egyszer.

2009. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
A találttal annyi a szerencse h ha azt mondja h nem ő volt akkor egy egyszerű aláírás egyeztetéssel ki lehet deríteni. De vannak jó fej ellenőrök. Egyszer Metróból felfele jövet elkaptak és egy rövid beszélgetés után minden iratom odaadtam és teljesen más címet írt be meg minden csak a nevem stimmelt (ezzel az a baj h egész Magyarországon csak nekem van ilyen nevem, vezetéknévből talán van még kb 20-30 de ilyen keresztnévvel egy sem). Sőőőt volt olyan akinek odaadtam a telószámom és megmondtam neki ha bármilyen problémája van a gépével hívjon fel és elmagyarázom (eseteleg ki is megyek) és megoldom a bajt
2009. aug. 15. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!