Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Honnan tudhatom, hogy hanyadik...

Honnan tudhatom, hogy hanyadik vágányon fog jönni az én vonatom, ha nincs kijelző és nem értem a hangosbemondót?

Figyelt kérdés
Illetve honnan tudhatom hogy pl. Debrecenben mikor melyik villamosra kell felszállnom hogy ide-oda eljussak? Annyira bonyolult nekem ez a tömegközlekedés, mert még sosem utaztam egyedül hogy inkább alaposan utánajárok a dolgoknak, mert rettegek hogy rossz vonatra szállok fel 1x..
2012. júl. 10. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért nem érted a hangosbemondót?

Amúgy meg ha ennyire vészes a helyzet, akkor odamész egy vasutashoz, és megkérdezed...


Villamos ugyanez odamész a vezetőhöz, és megkérdezed.

2012. júl. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hangosbemondó általában érthető. Ha nem, akkor addig kell nézned a vonatot, míg meg nem találod rajta a viszonylat jelzését. Általában az utolsó kocsi ajtajára van kitéve egy tábla, hogy merre megy, de szép, új motorvonatok esetén néha elöl is van kijelző, illetve Bzmotnál az ajtó mellett van egy kis tábla. De a vágány száma az állomáson kiragasztott menetrendben is megvan, csak az nem mindig egyezik a valósággal, mert néha összekuszálódnak a vágányutak (nem kell hozzá sok, elég egy rosszkor érkező vonat és minden borul). Viszont a csomóponti állomásokon szinte mindig van kijelző, az egyszerű, pályamenti megállóhelyek esetén meg nincs olyan sok lehetőség, hogy merre megy a vonat (vagy az egyik, vagy a másik irányba).

Az pedig, hogy Debrecenben mikor melyik villamosra kell szállni, nagyon egyszerű, tekintve, hogy egyetlen villamosvonala van a városnak (a második most épp vagy épül, vagy nem).

2012. júl. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ohh, a villamost nem tudom miért kérdeztem meg, hiszen tudom hogy csak egy vonal van, csak még sosem utaztam egyedül rajta. Na mindegy, köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 11. 00:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Elég sok információforrás áll rendelkezésedre a hangosbemondón kívül, noha ez a leghitelesebb forrás, még a kijelzőnél is aktuálisabb és bőségesebb induljak tud szolgálni. (pl. késés oka)


Tehát:

1. Kijelzők és lapozós táblák szinte minden olyan állomáson vannak, ahol aluljáró nehezíti a terepet. Kisebb megállók a kivételek ez alól, jellemzően. Ezen kívül az elmúlt néhány években felújított állomások és megállóhelyek is zömmel el vannak látva kijelzőkkel.

2. Néhány állomáson van olyan indulásokat jelző tábla, amire vágányonként kiakasztják a célállomások tábláit és kézzel állítható órák jelzik az indulás idejét.

3. Nem mindig pontos, de minden állomáson kint van az érkező és induló vonatok menetrendje a vágányszámokkal. Keresd a sárga lapokat!

4. A mav-start.hu menetrendi keresöje is ismeri a nagyobb csomópontokban, hogy melyik vágányról SZOKOTT indulni az adott vonat. Nyilván ez is változhat.

5. Az állomási információs ablaknál, a jegypénztárban és főleg a forgalmi irodán pontos tájékoztatást tudnak adni.

6. A forgalmi szolgálattevő minden, a kocsivizsgálók és kalauzok a legtöbb vonatról tud információval szolgálni.

7. A vonatok többségén elöl és/vagy oldalt, a szélvédő felett, a kocsik oldalán, a kocsik oldalajtaján vagy -ablakán találsz iránytáblát.

2012. júl. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!