Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ez hogy lehetséges: fűtés és...

Ez hogy lehetséges: fűtés és légkondi egyszerre?

Figyelt kérdés
Ma egy távolsági buszon utaztam Bp-Perbál között. Alól dőlt a meleg a fűtőtestből, meg lehetett dögleni, felülről meg fújta a hideget a légkondi. Elég kellemetlen volt az összhatás, és valójában se fűtés, se légkondi nem kellett volna.
2012. máj. 18. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lehetséges,hogy mindkettő, egymástól független mindkettő külön vezérelhető rendszer.
2012. máj. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy lehet, hogy a fűtés a motor hűtőfolyadékát keringeti az utastéri radiátorokon át, a légkondicionálóban pedig egy ettől független hűtőközeg dolgozik (majdnem beírtam, hogy R134, de azt már nem szabad használni), amit egy külön, motorról hajtott kompresszor sűrít és saját hőcserélőket hűt az utastérben. Mindkettő külön-külön kapcsolható, egymást nem befolyásolják.
2012. máj. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg desztvíz helyett csapvízzel töltötték fel a hűtőrendszert, ami bevízkövesedett, és ha nem megy a fűtés forralja a vizet.

A légkondi meg ennek az ellensúlyozására megy.


Esetleg szórakozott a sofőr, vagy extra szolgáltatásként kaptátok, pl hideg-meleg hangulatterápia néven. :D

2012. máj. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De ha itt megtudtad kérdezni, ott miért nem sikerült? Biztos lekapcsolta volna, ha szólsz, hogy zavar.
2012. máj. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, nem az én kompetenciám a buszon ennek a szabályozása. Meg hát ha valakinek magától nincs ennyi esze, annak minek magyarázzam, hogy nem jó.
2012. máj. 19. 10:29
 6/7 anonim ***** válasza:

"Meg hát ha valakinek magától nincs ennyi esze, annak minek magyarázzam, hogy nem jó."

Lehet úgy felejtette és nem vette észre. Elég sok új buszban a sofőr környezetében külön szabályozható a "mikroklíma", így lehet ő észre sem vette, mi folyik hátul..

2012. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rossz állapotú motorhűtés esetén bizony előfordul, hogy a hűtővíz elforrását megelőzendő, bekapcsolják az utastéri fűtést nagy melegben.
2012. máj. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!