Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A tegnapi eset után inkább...

A tegnapi eset után inkább nem utazol a hármas metróval?

Figyelt kérdés
2012. máj. 9. 09:04
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Azért van némi különbség abban,hogy a felszínen vagy vagy lent a föld alatt..
2012. máj. 9. 15:00
 12/24 anonim ***** válasza:
83%

Mert?


A felszín alatt kisiklana sokkal biztonságosabb: megfog az alagút fala :D

2012. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább az a bajom, hogy az utasok semmilyen tájékoztatást nem kapnak arról, mi a teendő vészhelyzet esetén. Ha egyszer tűz üt ki egy szerelvényen és átég a vonatvezető rendszer kábele vagy egy légfékvezeték, akkor a vonat megáll két állomás között. Innentől kezdve baromira nem elég, ha csak a vonatvezető tudja, mi a teendő, az utasok meg csak pánikolnak és fingjuk nincs, mikor biztonságos már kinyitni az oldalajtót és merre kell távozni.
2012. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

"Azért van némi különbség abban,hogy a felszínen vagy vagy lent a föld alatt.."


Gyakorlatilag semmi.

Szerinted külön gyártanak sínt, kapcsolószereket váltókat a metrónak és a vasútnak?

Annyira nem, hogy a MÁV-nál alkalmazott gépek szoktak lent dolgozni...

2012. máj. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
83%
Sír Butcher: de az alagút fala kemény, tehát azonnal deformálódik a kocsitest - de fel nem borul. A baj az, hogy leszakítja a falon futó nagyfeszültségű kábeleket és ez áramütéshez és tűzhöz vezethet. A menekülés lehetőségei pedig korlátozottak. Szóval tényleg jobb alagútban kisiklani?
2012. máj. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szempontból biztonságosabb a felszínen, hogy ha tűz üt ki kisiklás után (nem borult fel a szerelvény) akkor a szabadba lehet menekülni.

Egy sötét alagútban, füstben, magasfeszültségű kábelek között, nem nagyon tudsz hova menni.


Én is egyre ritkában szállok metróra...

2012. máj. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
83%

Miért lenne korlátozott?


Előre vagy hátra kell menni, maximum 5 perc múlva biztonságban vagytok, nem is beszélve a menekülő fülkékről és utakról.


Meg a metró jóval lassabban megy, mint egy vonat :)

2012. máj. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
52%

Valóban lehet menekülni, csak nem olyan egyszerű.

Tavaly az emeletünkön volt tűz, ki akartam menni, de a lépcsőházban állt a füst, nem láttam és nem kaptam levegőt. Így inkább bent maradtam.

Ugyanez a metróban valahogy úgy néz ki, hogy muszáj kimenned, vagy van nálad víz és tudsz a szád elé tenni egy vizes ruhát, vagy nem. Látni nem látsz semmit, mert az alagútban nincs világítás. Ellenben lent sínek és vezetékek vannak, ergo azok között kell töksötétben és füstben - bepánikolva - öt percet menned. Már ha ki tudsz egyáltalán mászni a szerelvényből.


Azt meg egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ennyi eset normális. Egyre gyakrabban áll le füst vagy tűz miatt a metró.


Néhány eset:

2012.05.02.

[link]

2012.04.16.

[link]

2012.04.05.

[link]

2012.04.04.

[link]

2012.02.20.

[link]

2012.01.30.

[link]

2012.01.19.

[link]

2012.01.10.

[link]

2011.12.09.

[link]

[link]

2011.11.07. - két helyen is!

[link]

[link]

2011.11.23.

[link]

2011.10.25.

[link]

2011.09.03.

[link]


9 hónap alatt 14 eset! És ebben nincsenek benne a pályahibák, sem az öngyilkosok. Nem, sajnos nem tudom elhinni, hogy ez normális.

2012. máj. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"9 hónap alatt 14 eset! És ebben nincsenek benne a pályahibák, sem az öngyilkosok. Nem, sajnos nem tudom elhinni, hogy ez normális."


Eddig is ennyi eset volt. Csak eddig ezt saját hatáskörben kezelte a BKV, egy ideje viszont kötelező minden esetnél leállítani a forgalmat, és kihívni a tűzoltókat, még ott is, ha egyértelmű az eset: pl az aluljáróban füstöl egy kuka és azt a szagot sodorja le a szél. (Volt rá példa!)

Emellett itt van ez a féleszű metróbagázs akik minden bolhából elefántot csinálnak, és mindent úgy tálalnak, mintha a világvége jött volna el.

Nem mondom, szar a helyzet, de azért nem kell pánikolni, mert füstöl a váltófűtés 1-1 alkalommal...

2012. máj. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Valamiért nem lepődtem meg, hogy a sok emberi mulasztást emlegető válaszoló csak szájkaratézott, mert azóta sem sorolta azt a rengeteg emberi mulasztást amiről állítólag tudomása van.

A lepontozás az viszont megy. Ügyes :)

2012. máj. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!