Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy méretes TV-t 102Centi!...

Egy méretes TV-t 102Centi! Hazavihetek díjtalanul a vonaton vagy fizenti kell érte? (dobozban van igy mégnagyobb :D )

Figyelt kérdés
2012. ápr. 29. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:

9.3.1. A kézipoggyász tömege utasonként a 30 kg-ot nem haladhatja

meg. A 14 éven aluli gyermek 15 kg kézipoggyászt vihet magával.


9.3.2. A kézipoggyász mérete – darabonként – a 30x50x80 cm-es méretet

nem haladhatja meg, kivéve a:

- gyermekkocsit,

- esernyıt,

- sétapálcát,

- tokba helyezett hordozható hangszert,

- összecsukott állapotban szállított összecsukható kerékpárt,

- sírkoszorút.

2012. ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát 30x50x80-nál nagyobb böven! :S akkor mennyit kellen kb érte fizetni?
2012. ápr. 29. 09:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor díjfizetés ellenében sem szállítható, hiszen poggyászfuverzozás már egy ideje nincsen.
2012. ápr. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hagyjuk a szabályokat, ha LCD tv akkor nem fog szólni érte a kutya sem, pont a héten hozott le nekem haverom BPről fehérvárra egy 107-es Panasonicot minden gond nélkül.
2012. ápr. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a MÁV-Start szabályzatainak többsége őskövület, így valóban nincs szabályos lehetőséged az a TV-t vonattal elszállítani. Erre találták ki ugyanis a poggyászfeladást annak idején - csakhogy ez a szolgáltatás már réges-régen megszűnt. Vannak bizonyos kivételek (ld. fent), a tévé nincs köztük.


Megoldás:


Csináld azt, amit mindenki más. Ne érdekeljen. A kalauzt biztos, hogy egészen addig nem fogja zavarni, amíg látja, hogy elbírsz azzal a tévével és nem veszélyes annak szállítása rád vagy az utastársakra nézve.


Én már villamoson is szállítottam 1,25*2,5 méteres OSB-lapot, igaz, voltunk rá hárman. A villamosvezető megkérdezte, hogy komolyan gondoljuk-e, de végül megnyugtattuk. Csak épp az ajtónyíláson volt nehéz átmanőverezni vele, de megoldottuk :)

2012. ápr. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen LCD tv lenee! remélem nem lesz gond! :D
2012. ápr. 29. 10:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!