Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nem lehetne tenni valamit,...

Nem lehetne tenni valamit, hogy a repülők ne Óbuda - Angyalföld - Zugló útvonalon repüljenek rá Ferihegyre?

Figyelt kérdés
Hanem mondjuk kicsit kerülve, falvak között, Pomáz, Csömör és más faluk határa fölött elrepülve? Nagyon idegesítő, hogy az utcánk fölött 200 m magasan szálldosnak ezek a dögök, nyáron nem lehet aludni tőle, van itt egy forgalmas nagy út, de az nem csinál akkora zajt, mint amikor ezek az irdatlan monstrumok eldörömbölnek fölöttem.

2012. ápr. 26. 15:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

De, lehetne ellene tenni. Arrébb kellene tenni a repülőteret pár kilométerrel, esetleg meg kellene ott változtatni az uralkodó szélirányt és akkor a pályákat is másképp kellene lefektetni. A pályák jelenlegi helyzete és iránya olyan, hogy innen tudják őket megközelíteni. De ha úgy helyezik át, hogy Pomáz és Csömör felett repüljenek a gépek, akkor majd a pomáziak és a csömöriek fognak panaszkodni, hogy zajban élnek.

Mikor a repülőteret tervezték és építették, még sokkal kisebb volt a légiforgalom és más gépek röpködtek. Sőt, kevesebb ember is élt Budapesten és az agglomerációban. Akkor még nem volt gond a repülőgépek zaja, most meg már nem nagyon lehet módosítani a repülőtér helyzetén, mert elég erősen oda van betonozva a földhöz.

2012. ápr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kedves, hogy inkább a csendesebb falvak lakói fölé terelnéd a repölőket az amúgy is hangos budapesti lakóhelyed fölül, amit önszántadból választottál magadnak. :D
2012. ápr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nem kell odaköltözni, ahol zavarnak a hely adottságai.
2012. ápr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el. Én 150km-re lakok Pesttől és itt egyáltalán nem zavar a repülő.
2012. ápr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, hogy te sokkal nagyobb kockázatot vállalsz, mint a pesti? A 11 km-ről leeső repcsi nagyobbat üt, mint a száz méterről leeső.


------

A már leírtakon túl: a repcsik a kettes kifutót használják, és délkelet felől szállnak le, illetve ebbe az irányba szállnak fel, ha az időjárás megengedi.


Ellenkező irányból, illetve az egyes pályát használva akkor, ha másképpen nem lehet.

2012. ápr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
6%

Maradjunk annyiban, hogy mindig az aktuális szélirány szerint választanak pályát.


Amúgy én is Zuglóban élek 24 éve és egyáltalán nem zavar, pedig felettem is repkednek, és a panel 10.-en még közelebb is vagyok hozzá.

Főleg amióta nincs malév sokkal kevesebb gép jön.

Aki őedig azt a pár gépet nem bírja ki, ásson egy gödröt, betonozza ki, akkor nem lesz gondja semmire...

2012. ápr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy ebben mi a zavaró.

Én Újpesten lakok, mégsem zavar, hogy a házunk felett járkálnak a gépek. Igaz, amikor suliban voltam, ott azért, zavart, de háznál már nem.

2012. máj. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Alaptörvény XXI. cikk

(1) Magyarország elismeri és érvényesíti mindenki jogát az egészséges környezethez.

2012. máj. 3. 01:14
 9/18 anonim ***** válasza:
Mo. halálozási adatai között a röpcsi okozta megbetegedések és halálesetek nem kimutatható mértékűek.
2012. máj. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Magyarország biztos elismeri a szabad elköltözés jogát is :D
2012. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!