Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Intercity - ezt csak én nem...

Delusion kérdése:

Intercity - ezt csak én nem értem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem igazán értek a vonatokhoz, úgyhogy ha valami hülyeséget írnék, nézzétek el.


Az egyetem miatt olyan 2011 augusztusa óta vonatozgatok Cegléd-Szeged távon. Óránként járnak a vonatok, úgy tudom, mindegyik Intercity, van rajtuk sok másodosztály, kevés elsőosztály, és általában 1-2 IC kocsi.

Vasárnaponta járok le Szegedre, ugyanazzal a vonattal mindig. Általában elsőosztályra vettem jegyet, de ha nagyon tele volt, akkor vettem pótjegyet a vonaton az IC-re (most attól tekintsünk el hogy nem éri meg). De amiatt is megfordultam már IC-n, mert elsőosztályra szóló jegyet vettem, és épp nem volt elsőosztályú kocsi a vonaton, ekkor ugye nem kell külön hely/pótjegyet vennem oda.


Lényeg a lényeg, minden esetben azt tapasztaltam, hogy az egész IC kocsiban egyedül ülök, esetleg egy vagy két ember fordult meg rajtam kívül 120km alatt.


Mivel most beteg vagyok, és pihenni szerettem volna, most előre vásároltam helyjegyet, elhatározva, hogy IC-n fogok ülni. Azonban pofára kellett esnem, mert tele volt az egész IC (az egyik kocsi határozottan, és szerintem a másik is), érzésre ugyanolyan volt, mint a másodosztály (amivel semmi bajom nincs, de ezen a vonalon általában dugig van)...pedig szerintem még több kocsival rendelkezett a vonat most, szorgalmi időszak közepe van, annyira azért még nem jó az idő, szóval nem tudom, mi indokolná. Régen volt olyan, hogy egy hónapban egyszer nem kellett helyjegyet venni (azt hiszem), de úgy tudom, ilyen már nem létezik.


Mit felejtettem el? Vagy ennek mi az oka? Nem foglalkoznék ezzel, mert ilyen gondolom mindenhol előfordul, de azért fura hogy 10-ből kilencszer tök üres, most meg tele volt...és nem töröltek el semmilyen vonatot, mind közlekedik, lényegesen több kocsi is volt most, szóval semmi nem szól a tömeg mellett...


2012. febr. 26. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
nézd meg az nap milyen rendezvények voltak, lehet mentek az emberek kolbász fesztiválra
2012. febr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szegedi vonalon hibridvonatok járnak (InterCity és Gyors egyesítve), ezeken 6 féle szolgáltatási színvonal közül lehet választani, amit 4 különböző árban kínálnak.


Sima 2. osztályú jegy

-személyvonati 2. osztályú kocsi (poggyászteres)

-gyorsvonati 2. osztály (2 féle, az egyik szövethuzatos, tágas fülkékkel rendelkezik)


1. osztályú jegy

-2 féle gyorsvonati 1. osztályú kocsi


2. osztályú jegy + IC pótjegy

-InterCity 2. osztályú kocsi


1. osztályú jegy + pótjegy

-InterCity 1. osztályú kocsi

gyorsvonati komfortkocsi (kényelmes, állítható, forgatható fotelekkel)


Itt meg tudod nézni az egyes típusokat (kocsi képére kattintva belső fotó):

[link]


Ha valami még nem világos, kérdezz nyugodtan :)

2012. márc. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A hibrid IC-k azt jelentik, hogy közlekedik bennük gyorsvonati és IC minőségű kocsi is, de mivel az IC a magasabb vonatnem, ezért hívják Intercity-nek a vonatot.

Nem nagyon értettem azt, hogy az IC ugyanolyan volt mint a másodosztály, ugyanis az IC az nem egy kocsiosztály, az egy minőség.

Tehát vannak többek között:

IC minőségű: 1. és 2. osztályú kocsik

Gyorsvonati minőségű: 1. és 2. osztályú kocsik

van ezeken kívül sebesvonati, személyvonati, expresszvonati, eurocity vonati, stb...


Valószínű valamilyen rendezvény volt, mikor utazni akartál.

2013. júl. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!