Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ezért engem megbüntethetnek?

Ezért engem megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy a lovamhoz busszal járok. A város végén van. A jegy oda 60 ft-ba kerül. És volt már többször is olyan, hogy csak 20 - 30 ft-ot kért el a busz vezető. Vagy egy ft-ot sem. De jegyet persze nem adott. Aközött a buszmegálló között ahol én fel és le szállok nincs más felszálló hely. Szóval nem áll meg.

Ezért engem megbüntethetnek? Vagy máskor ilyen esetben mit tudok tenni? Mondjam meg, hogy adjon jegyet?

14/L


2012. jan. 22. 15:42
 1/9 anonim válasza:
Ha fent vannak már az ellenőrök, vagy épp veled szállnak fel akkor a sofőr adni fog neked rendes jegyet ne aggódj. A sofőrök 95%-a egyébként ugyanígy csinálná :)
2012. jan. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs megálló a le és felszálló helyed között akkor ne aggódj nem fognak téged megbüntetni az ellenőrök, és valóban a sofőrök 90%a így csinálja ezt.
2012. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat! :)

Csak nem mindig értettem, hogy miért adnak vissza a jegy árából.

2012. jan. 22. 15:54
 4/9 anonim válasza:
Hát mivel nem ad jegyet, ezért neki az saját zsebre megy. Te spórolsz, neki ebből a pár forintokból meg összejön egy üdítő vagy egy kávé és mindenki jól járt :)
2012. jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Mert ha jegyet kapsz, akkor annak az ára a busztársasághoz kerül, utána adóznak, és abból kapja a fizetését a sofőr.


Ha nem ad jegyet a sofőr, akkor a saját zsebébe kerül a pénz. Gyakorlatilag meglopja a muknáltatóját, te pedig ebben bűnrészességet vállalsz azzal, hogy elfogadod az olcsó utazás lehetőségét.


Magyarország, 2012.

2012. jan. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, büntethető vagy, de az ellenőr viszont, nem hatósági személy.
2012. jan. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Borsod Volánnál szoktak olyat csinálni, hogy menetközben megállítják a buszt, és ott szállnak fel az ellenőrök. Na akkor szívás van :) ( nem tudom, ez máshol mennyire divat )
2012. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen ezért megbűntethetnek.

Ha nem kívánsz ebben részt venni, akkor mondd, hogy kérek jegyet, hiszen fizettem érte!! Persze a többletvisszajárót majd elveszi, de téged ne zavarjon.

20-30 forintért ne add el a becsületedet.


Velem ugyanezt akarta csinálni a sofőr 80 helyett 70 ft-ot kért. Elküldtem a picccsába. 10 forintért nem adom el neki a lelkemet...

2012. jan. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én kifizetem a jegyért a 60ft-ot nem arról van szó csak a vezető meg volt, hogy vissza adott a pénzből.

Valaki írta, hogy a Borsod Volánnál szokott általában az lenni, hogy menet közben felszáll az ellenőr. Jó, hogy mondod mert borsodi vagyok. :)

De ezentúl majd mndig szólok inkább, hogy adjon jegyet.

2012. jan. 22. 17:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!