Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Repülőgépen mennyire veszik...

Repülőgépen mennyire veszik komolyan a 20kg-s kézipoggyászt?

Figyelt kérdés

2-3 kg val lehet több? Csak mert nem vagyok biztos benne hogy pontosan mér a mérleg. Elvielg max 20 kg lehet, 19 et mutat a mérleg.

Ha több akkor mit csinálnak? Vagy egyáltalán hogyan ellenőrzik a súlyát?


2011. jún. 25. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha ketyeg is, akkor nagyon.
2011. jún. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mérleggel mérik. ha több egy dekával is, bukta.
2011. jún. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem fog ketyegni:D És pl övtáskát belemérik a súlyba? mert abba belepakolok pár nehezebb dolgot, meg felveszek 1 pulcsit 40 fokba és -2 kg
2011. jún. 25. 19:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Komolyan veszik a súlyhatárokat.

A feladandó bőrönd 20 kg lehet csak.Pontosan lemérik.Ha több 1-2 vagy akár 2-3 kilóval is azt vagy kifizeted(elég drága) vagy kipakoltatják veled,és nem viheted fel.

A kézipoggyász max.10 kiló lehet.De csak 1 darab kézipoggyászod lehet.Az övtáska már kézipoggyásznak veszik,ezért érdemes inkább egy kisebb hátizsákba pakolni,övtáska helyett.

2011. jún. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha a feladandó csomagra gondolsz , azt lemérik dekára pontosan. ha több akkor fizetned kell elég borsos összeget kilógrammonként.

a kézipoggyász meg általában max 10 kiló lehet azt nem mérik le. viszont az ülés alá ill a fenti tartóba be kell hogy férjen.

2011. jún. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem a görög reptéren anno 24kg-m volt, szépen köszöntem a néninek görögül, aztán mosolygott egyet és elengedte. ez 3 éve volt, most nem tudom mennyire genyóznak.
2011. jún. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi gond, hazafelé tuti megvolt a 20 kiló bevásárlás után és volt 1 cuccom is amit nem tudtam betenni a kézi poggyászba de rendesek voltak és felengedték.(ez lehet a repülő késése miatt volt :) Easy Jet el utaztam, Budapest-Berlin vonalon.
2011. júl. 2. 21:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert van maximum terhelhetőség. Egy ún. load sheeten (terhelési jegyzék) számolják ki az összsúlyt. A végeredményként számolt súlynak a fehér mezőben kell lennie - a fehér mező a biztonságos felszállósúly tartományát hivatott jelezni.


Ha a számolt összeg túlér a fehér mezőn, csomagot és embert is kirakhatnak a gépből.

2012. márc. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!