Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Utazott már valaki Németország...

Utazott már valaki Németországban ICE (InterCity Express) vonaton? Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Ez a német vasút (DB) max. 300 km/h-val száguldozó vonatfajtája:

[link]


2011. jún. 8. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Mehettem volna vele, de kegyetlen drága volt, inkább RE-vel mentem, az is megy 180-200-zal szerintem. De a Budapest-München Railjet is megy 200-zal.
2011. jún. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
RJ is csak az osztrák szakaszon nyomja 200-al és csak Bécs után látttam kiírva a 200-at. Német szakasz is valószínű hogy 200-as de Salzburgig mentem csak vele.
2011. jún. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Utaztam már az ICE-vel, nagyon jó :) Az EuroCity feletti vonatnem, tehát 2. osztályon is nagyon kényelmes. '. osztályon minden üléshez van kis TV, amin 5-6 csatorna közül válaszhatsz. Komfortkocsiban korlátlan étel és italfogyasztás van. Mindegyik kocsiosztályon van az ülés mellett egy fülhallgató csatlakozó, ahonnan rádiót tudsz hallgatni. Az étkezőkocsi viszonylag normális árú és finom. Minden kocsiban van vezeték nélküli internet (WIFI). Van egy játszószoba gyerekeknek. Az ülések fölött van egy kis kijelző, oda ki lesz írva a neved, ha vettél helyjegye.

Szerintem mindenképpen jobb, mint a RegionalExpressz (RE)

2011. jún. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
'. osztályon -> 1. osztályon
2011. jún. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, biztosan jobb, de az RE is 20 ezerbe került 400 km-re odavissza. :) 19 évesen, sátorozós kirándulás közben ez is brutális kiadásnak számított annakidején. :)
2011. jún. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos már nem igazak a leírtak, ugyanis a csak 1. db 2. osztályú kocsiban volt tévé és 1 db 1. osztályúban, de a felújításkor azokat is kiszedték, akárcsak a fülhallgatókat. Az újabb sorozatokba meg már eleve nem szereltek be ilyesmit! :(
2012. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!