Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonatokon már nem lehet...

A vonatokon már nem lehet dohányozni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
100km-es út felett mindig van egykét dohányzós kabin vagy kocsirész.
2011. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagy nem.
2011. jún. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
63%
Már nem lehet. Hála a MÁV Füstmentes légkört biztosító valamijének.
2011. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
83%
Azt hiszem január óta. Csakis nemdohányzó kocsikkal közlekednek. Előző voltam.
2011. jún. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hétfőn vonatoztam utoljára, és dohányzósban, első voltam
2011. jún. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van amelyiken van van amelyiken nincs.
2011. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, elég vegyesek. Akkor majd kiderül.
2011. jún. 7. 20:54
 8/10 anonim ***** válasza:
2012. január 1-jén fognak hivatalosan megszűnni a dohányzó kocsik. Addig rágyújthatsz nyugodtan, feltéve ha van a szerelvényhez dohányzó-, vagy dohányzószakaszos kocsi kapcsolva. Sőt, még január 1. után is lesz fél év türelmi idő, ha jól értesültem.
2011. jún. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%

16:23-as:


Alig várom!!! Halálosan utálom a cigit!!!

2011. jún. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kisendre válasza:

Szívmelengető az utolsó hozzászólás.

Tehát Te utálod a dohányosokat, neked jó, más érdeke meg mit számít.

Csak abba nem gondolsz bele, hogy ebből Ti, a nemdohányzók fogtok rosszul kijönni. Eddig volt dohányzó, -külön- kocsi, a többség ott gyújtott rá, aki nem akart, nem oda ült, nem értem, hogy ez miért zavart bárkit is.

Ez után mi lesz? Sokan továbbra is rá fognak gyújtani, a kocsik közötti részen, a folyosón, a wc-ben, vagy a kabinokban. Mivel nincs olyan hely, ahol kulturáltan, másokat nem zavarva megtehetnénk ugyanezt.

Az, hogy büntethető, nem hiszem, hogy sokat számítana, a jegy ellenőrzése után jó ideig nem fog arra járni senki, aki ellenőrizné.


Egyszerűen szánalmas ahogy kezelik a problémát.

Lassan már tényleg nem lesz lehetőség se a kulturált dohányzásra, épp ezen idióta szabályok miatt.

Mi értelme volt megszünteti az elszeparált dohányzó kocsikat? Semmi. A bunkó, aki a füstmentes részen gyújtott rá, ezután is rá fog. A többieknek nem hagytak alternatívát.

Nem arról van szó, hogy nem lehet kibírni fél, vagy akár 3 órát cigi nélkül, - van, aki ezt hozza fel érvként -, de akkor a wc-ket is meg kéne szüntetni? Azt is túl lehet élni.

Kibírom azt az ~1 órát amit pár naponta vonatozok, de ha rá *szeretnék* gyújtani, miért akadályozzák meg, hogy ezt kulturáltan tehessem?


Dohányozni egyelőre legális. Akkor talán így is kéne hozzáállni, biztosítani a megfelelő körülményeket, nem pedig mindenhol tiltani, az semmi jóhoz nem vezet.

2011. jún. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!