Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Általában mindenhol vannak...

Általában mindenhol vannak bunkó buszsofőrök?

Figyelt kérdés

Pár éve bevezették nálunk, hogy a buszokra csak az első ajtón lehet felszállni. De csúcsidőben a forgalmasabb járatokon lehet hátul is, hogy ne álljon fél órát a busz a megállóba, mire mindenki felszáll.

Elvileg a sofőr ellenőrizheti, hogy van-e az embernél jegy, vagy bérlet. De úgy vettem észre, hogy a többség le....ja, nem foglalkoznak vele. Illetve néha mikor nincs akkora forgalom, nincs tele a busz, mondjuk este, vagy hétvégén azért oda-oda néznek.

Ma reggel csúcsidőben, reggel 8 körül a város egyik legforgalmasabb járatára szálltam föl. Ennek ellenére mindig az első ajtót választom, hogy ne érje szó a ház elejét. Mivel a lyukasztó a sofőr fülkéje mellett van, ahová a sofőr ha elfordítja a fejét simán odalát, a gyorsabb felszállás érdekében csak ki szoktam lyukasztani a jegyemet és megyek tovább. Nem állok meg mutogatni neki és várom, hogy jóváhagyja. Ha akarja, úgyis látja, hogy mit csinálok.

Ma is így történt, már mentem volna tovább, erre kihajol a fülkéből és rámordít: "Mégegyszer!" Nem ám, legyen szíves mutassa a jegyét, vagy hasonló. Én hirtelen nem is értettem mi a baja. Átverekedtem magam ismét vissza a tömegen a buszban, odatettem a jegyem az orra elé. Megnézte és elfordította a fejét, mintha mi se történt volna. Nem ám, köszönöm, vagy rendben van, vagy valami hasonló...

És velem ez már nem az első hasonló eset. Nem értem mért mindig engem pécéznek ki. Nem vagyok se cigány, se hajléktalannak kinéző. Teljesen átlagos ember vagyok. Vagy lehet, hogy az a feltűnő nekik, hogy jól szituált fiatal felnőtt létemre nem mindenhová, még a "wc-re" is autóval járok és ezáltal kitűnök a sok iskolás és nyugdíjas közül?

Elhiszem hogy fárasztó a munkájuk és egy idő után belefásulnak. De azért egy kis jó modort tanulhatnának.

(Persze akinek nem inge az ne vegye magára.)


2011. márc. 25. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
13%
Áh ,műbalhé,nem csinált semmi olyant a buszsofőr,hogy neki elnézést kéne kérnie tőled.
2011. márc. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valami apróság miatt kinézett magának. Rengeteg bunkó sofőr van, itt Pesten pl. mindennapos, hogy úgy indítanak-fékezgetnek, hogy egy idős vagy gyenge embernek semmi esélye a talpon maradásra, métereket repülhetsz a buszon előre, ha nem figyelsz (és kapaszkodsz) nagyon. Ott vannak még azok a kedves sofőrök is, akik azzal szórakoznak, hogy kivárják, míg az ajtóig szaladsz (egyedül te, nincsen félreértés) majd gyorsan bevágják előtted.

Nem is sorolom. Hidd el, ez nem ellened szól, hanem az ő sz@r életükről és főleg arról, ahogy megélik azt. Ne várj tőlük túl sokat, főleg illemtanból.

Ui: Melyik városban vagy?

2011. márc. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Velem majdnem pont ugyanez történt, úgyhogy igen, valószínű mindenhol vannak.
júl. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!