Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nincs többé Ferihegy! Mit...

Nincs többé Ferihegy! Mit szólsz hozzá?

Figyelt kérdés

Az Országgyűlés most már hivatalosan is Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre változtatta a ferihegyi repülőtér nevét, a régi feliratot már le is szedték. Kérdeztem ezt akkor is, amikor ez még csak terv volt. Most már valóság lett. Én ezen túl lisztferihegynek fogom nevezni...


[link]


2011. márc. 16. 22:45
1 2 3 4
 31/39 Olga néni ***** válasza:
100%
Mondjuk, ha belegondolok, a New York JFK (Kennedy) reptér sem egy repülésben elhíresült személyről lett elnevezve. Meg a párizsi Degaulle reptér sem (ha jól írtam a nevét). Szóval Liszt Ferenc ebben a tekintetben nem kirívó. Csak hát, kellett ez nekünk? És pont most?
2011. márc. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
A Kétfarkú Kutya Párt beépíthetett pár ügynököt a Fideszbe, mert ezek az átnevezős baromságok inkább az ő portfóliójukba illenek..
2011. márc. 18. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim válasza:
Kedves 16:19! Akkor írásodból ne azt keljen éreznem, hogy szerinted a főváros lakóinak kolbászból készült a kerítés! És ha az Országgyűlés Felcsúton székelne, akkor Budapesten ökrösszekér járjon én ne villamos? Te is tudod, hogy Budapest európai főváros, tetszik, nem testszik sokat kell rá költeni és nem kell mindenáron politikai vitát gerjeszteni. A sok névváltozást én is agyament ötletnek tartom, de nem célszerű minden marhaságról népszavazást tartani, mert túl drága. Ezt tudják a politikai "kiskirályok" és "nyelvészek", így megszülethetnek baromságok. Amúgy magam is külvárosban élek, és ha látnád sokkal parasztabb (a szó nemes értelemben értem) vagyok, min jó néhány született falusi, aki kertjében nem zöldség terem, hanem csak pázsit és a csirkét nem neveli, hanem eszi, mert attól érzi magát egyenrangúnak!
2011. márc. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nekem is Ferihegy marad, remélem lesz egy olyan kormány, aki visszaadja eredeti nevét a repülőtérnek. Engem az zavar leginkább, hogy az üzemeltető is rábolintott, szinte senki se tiltakozott ellene. Szerintem vannak nagy magyarjaink akiknek a nevét viselhetné a repülőtér, miért pont egy olyan embert választani, aki még magyarul se tudott, és tulajdonképpen Franz Liszt, és nem is Liszt Ferenc. Szerintem nem volt ő akkora ember, hogy egy repülőteret nevezzenek el róla. Szerintem "poénból" kezdeményezni kellene valamelyik ellenzéki pártnak hasonló átnevezéseket, például átnevezhetnénk Budapestet Demszkyváradnak, hiszen Demszky oly sokat tett ezért a városért. A gond az, hogy a nagy része még csak ez után kezdődik, félő hogy búcsúztathatjuk a Moszkva teret, Budapest zászlaját, mert Tarlós bácsinak nem tetszik, az nem baj, hogy 2 millió budapestinek igen.
2011. márc. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Kedves 06:38! Bár nem akartam OFF-ni már,azt azért én is elismerem,hogy Bpest gyönyörú egy város még innét a nyugati végből is.Valóban fejleszteni kell és én nem is ez ellen ágáltam, hanem a feleslegessen kidobott pénzekről amit arra a sok névváltoztatásra költenek.Egyébbként h idézzelek "a sok névváltozást én is agyament ötletnek tartom" erre gondoltam. A többi az márcsak bosszús kirohanásom volt.Azért azt megjegyezném h a jól bevált és megszokott reptér átnevezéstől még a főváros nem fog szebb, nyugodtabb és élhetőbb lenni,de a buszok sem fognak gyorsabbak lenni.Igaz? Ebben tán egyetértünk a többi az márcsak felesleges karakter csapkodás.
2011. márc. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim válasza:
100%
Kedves tegnap 23:14! Most szívemből beszéltél, ezek szerint tisztáztuk a félreértéseinket s végső soron egyetértünk.
2011. márc. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

Ahoj!


A véleményem:

- újból értékes pénzt verünk el lényegtelen dolgokra.

- nem lesz ettől se jobb se rosszabb a reptér

- egy internetes szavazást lehet, hogy jó lett volna erről

- nekem így is Ferihegy marad, mindenki ezt fogja úgyis használni.

2011. márc. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
59%
Az a legnagyobb baj, hogy ez a Liszt Ferenc ez akkora egy senki volt, csak túlértékelik, ráadásul nem is magyar volt, magyarul se tudott, szerintem sok kiemelkedő magyar személy van, akiről el lehetett volna nevezni ezt a repülőteret, de Franz Liszt nem ez.
2011. márc. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 Olga néni ***** válasza:
59%
Állítólag több millióba fog kerülni a táblák kicserélése. Nem csak a reptéren, hanem előtte, az odavezető utakon, a városban, stb. Na erre honnan van pénz?
2011. márc. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!