Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nincs többé Ferihegy! Mit...

Nincs többé Ferihegy! Mit szólsz hozzá?

Figyelt kérdés

Az Országgyűlés most már hivatalosan is Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre változtatta a ferihegyi repülőtér nevét, a régi feliratot már le is szedték. Kérdeztem ezt akkor is, amikor ez még csak terv volt. Most már valóság lett. Én ezen túl lisztferihegynek fogom nevezni...


[link]


2011. márc. 16. 22:45
1 2 3 4
 21/39 anonim válasza:
"Azért jó a Bpestieknek, hogy ilyenre is van pénzük." Miért gondolod, hogy jobban megy nekünk? Miért hiszed, hogy nálunk van kötszert rogyásig? Én meg azt mondjam, hogy jó Neked, mert nincs BKV, és a lassan elviselhetetlen közlekedési költség, mert ha faludat körbejárod bringával, akkor sem fáradsz el? Szabad a lakhelyváltoztatás! Gondolkodj, ha nehezedre esik is.
2011. márc. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindenkinek Ferihegyi repültér marad még ha hivatalosan nem úgy hivják.


De van a Ferihegyi Emlékmúzeum, akkor azt is átnevezik ? A komplett területet ?


Mennyibe is fog kerülni átnevezni ?

2011. márc. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
59%
de legalább Liszt is "Feri" volt ...
2011. márc. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora sz*rságot!!!! Szerintem is a köztudatban Ferihegy marad. Az Ok, hogy tisztelni kell Liszt Ferencet, de azt nem értem, hogy mi köze Liszt Ferencnek a repüléshez???

Mert ha már egy repülőteret nevezünk el, akkor legalább vki olyanról kellene, akinek vmi köze van a magyar repülés-történethez. - >>> Egyébként meg Ferihegy nevét Mayerffy Ferenc Xaver serfőzőmesterről kapta, akinek a birtoka volt a jelenlegi repülőtér területe, ezért nevezték el Ferihegynek annak idején.

2011. márc. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim válasza:
85%
Pedig a Ferihegy sokkal jobban hangzik.
2011. márc. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen jó volt így is és a köztudatban mindig is Ferihegy marad.

Abból a pénzböl amiböl megszavazták, lecserélték satöbbi inkább megoldhatták volna pár éhezö gyerek étketetését, mert ugye vannak rengetegen ilyenek az országban.

2011. márc. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
73%
Vicces, hogy valaki ezért kapja a fizetését a mi adónkból, hogy ilyen teljesen jelentéktelen dolgokkal foglalkozzon...
2011. márc. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
79%
Kedves 12:14-s válaszoló,nem kell azért mindjárt bekapni.Csak azt probáltam ecsetelni h mennyi hüleségre költik el a pénzt Bp-n,de ezt nem csak én látom így, ha figyeled a többi bejegyzést is.Azt a sok pénzt ellehetne költeni a Bp kórházakra is.Nem? A kórházat csak azért hoztam példának mert ez tényleg igaz és személyesen velem történt meg.Nem akarok én itt vidék- fővárosi vitát nyitni, hiszen egy kettőre "leparasztoztok" engem.Nincs énnekem semmi bajom veletek csak há tezek szerint ott "dől a lé" ha már ilyenre is futja.Látod ezen gondolkozom azóta is mióta "lehurrogtál".Jól van ez így?
2011. márc. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
*csak hát*
2011. márc. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
16 23: próbálj Budapesten (a külső kerületekben) normálisan tömegközlekedni, majd megtudod, miféle BKV-ért fizetünk rengeteg pénzt. Lepukkant buszok (állandóan leállnak), jó nagy tömeg (azért "tömegközlekedés"), félórák a megállóban. Ráadásul ezt a sz* még ritkitani is akarják dicső honatyáink, mert őket aztán nem érdekli ez az egész moslék BKV. Nekik terepjáró dukál.
2011. márc. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!