Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bennetek milyen kép él a BKV-ról?

Bennetek milyen kép él a BKV-ról?

Figyelt kérdés
Úgy mindenestül, beleértve a közlekedést, járatok pontossága-biztonsága-tiszasága, magát a vállalatot, a szolgáltatást, az ellenőreiket, áraikat?
2009. jan. 11. 18:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
negatív kép,az összes szempont alapján amit felsoroltál.:-( De ez van ezt kell szeretni
2009. jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
koszos,büdös,nem működik,drága,késik,pöfög,sötét,elromlik,zsúfolt,hideg/túl meleg,kényelmetlen,lassú,messe áll meg mindentől,nem pontos ennyi asszociáció jut eszembe hirtelen :)
2009. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A szeptemberi változtatások óta van, ami jobb járat lett, én pl. kifejezetten örülök az 5-ös busznak, lerövidült a menetidő és az átszállások száma innen a külvárosból a belvárosba, a sulimhoz a város túlsó végébe, valamint leendő munkahelyem felé is (ahol pár napon belül kezdek).


A pontosság nagyban múlik az autósokon is, a kötött pályások szerintem pontosak (földalatti, metró, villamos, hév), a többibe beleszól az autós közlekedés, főleg reggel, munkakezdés előtt (7-8-9 óra), és délután-este munkaidő vége után (4-5-6 óra), illetve leginkább hétfő reggel és péntek délután, amikor a vidékiek jönnek be és mennek ki. Belvárosban, ahol van buszsáv, ott valamivel jobb, de vannak, akik még arra sincsenek tekintettel (valamelyik nap jöttem hazafelé az 5-ös busszal, a Keletitől a Hungária körút felé úgy parkoltak az autók egy helyen, hogy a busz éppen elfért, de nagyjából másfél sávnyi hely maradt csak a közlekedésre, nem tudom, az ilyen autósokat miért nem büntetik meg.


A biztonsággal valóban van probléma, vannak járművek, amiken nem záródnak rendesen az ajtók, a régi buszok ablaka nehezen nyitható, ha kellene, a kapaszkodók az új buszokon már elég jól elérhetők alacsonyaknak is, a régieken ezzel még van probléma.


A tisztaság az utasokon is múlik, gondolom, nem a BKV dolgozói firkálják össze az üléseket, karcolják meg az ablakokat, dobálják el a kiürült üdítős üvegeket csakúgy... stb. De szólt már rá valaki utasra ezért, ha meglátta? Letakaríttatni azokkal kéne, akik csinálják, én nem firkálom a járműveket (még a családi autót se), és ha a buszon lesz valami szemetem, akkor nem dobom el ott helyben, hanem megvárom, míg le kell szállni, és megkeresem a kukát.


Az ellenőreikkel még nem kerültem összetűzésbe, nem volt még ügyem, van jegyem, bérletem, most éveset vettünk, ráadásul január 20-ig még akciósabb, a családban 3 felnőtt, mind megvettük, fejenként 14ezer Ft-ot spóroltunk így (ha év végéig nem emelnek). Egyébként persze, drágák, kicsit lejjebb vinnék az áraikat, lehet, hogy kevesebben bliccelnének, mert van, aki tényleg csak azért bliccel, mert nem telik mindig jegyre-bérletre.


Összességében nálam most aránylag rendben vannak, de még az ötösért dolgozni kéne, viszont amiről az utasok is tehetnek, arra az utasokat kéne megnevelni, és pl. ilyen a tisztaság is.

2009. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
BKV = Biztos Késünk Vazze, Biztos Kifosztunk Vazze
2009. jan. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak, ez tök jó! :-)

A kérdésedre rátérve, semmi pozitívum. Drága és nincs összehangolva.

2009. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

az lenne még a kérdésem, hogy mennyire tartjátok reálisnak az árakat, és mi a véleményetek a BKV járatain való bliccelésről?

2009. jan. 11. 21:44
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Bár korábban elhangzott már , hogy ezért tart itt ez az ország, mert sok a bliccelő, de én is szoktam bliccelni. Nem vagyok Bpesti, csak suliba járok fel, de levelezőre. Hihetetlen, hogy egy megállóért is akár fizessek majd 300 forintot. Bizony én is szoktam bliccelni, nem vagyok rá büszke de ez van..............................
2009. jan. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Az árak magasak a fizetéshez viszonyítva. Én pl. TGYÁS-on vagyok, nekem nem jár a kisgyerekes bérlet, csak ha GYES-en lennék. A TGYÁS-om 58.000 Ft, ebből kellene 8.250 Ft-ot költenem bérletre. Én bliccelek.
2009. jan. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Nos nekem mindig van bérletem, mégis kétszer büntettek már meg, ráadásul egyszer jogtalanul...Egyszer márc. 15én, amikor még nem pesten éltem, és akartam venni jegyet, de minden zárva volt...Persze, hogy akkor kerültek elő az ellenőrök is...

Másodszor pedig amikor volt bérletem, épp le volt járva...viszont volt nálam egy jegy is, amit kiakartam lyukasztani, de amint ezt meglátta kikapta a kezemből és kérte a diákomat..nem akartam odaadni neki, erre kikapta a kezemből, és átadta kedves kollégájának...amit persze nem tehetett meg...mindezeek után kifizettem a bírságot, és panaszt akartam tenni, amit nem engedtek...

Hát mit védik ennyire őket?? Ha egyszer jogtalanul jár el??

Jó én is, mert tény, hogy épp nem volt bérletem, de mi az, hogy nem engedi meg, hogy kilyukasszam a jegyet...

Egyébként is pont mentem bérletet venni...

És valóban büdösek, koszosak....Amiről mi tehetünk..amiről viszont a sofőr, az az, hogy ősszel fűtenek ezerrel, télen meg megfagyunk rajta, csak az ő fülkéjükben van olyan hőmérséklet, hogy pólóban vannak.

És amiről maga a társaság, hogy rosszak a buszok, régiek...vmit nem is érdemes fűteni, mert mindenhol kiszökik a meleg.

2009. jan. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Először is, nagyon drága, és koszos, az ellenőrök nagy része pedig finoman szólva modortalan (igyekeztem finoman kifejezni magam. A pontosságra azt mondtam volna egy fél éve, hogy rendben van, de amióta megváltoztattak járatokat (más a száma, és máshova megy) azóta elég rossz a helyzet. Eddig egy-két perces késéseket tapasztaltam, mostmár rendszeres a negyedórás-félórás kimaradás is, ami azért lássuk be elég kellemetlen ilyen hideg időben.
2009. jan. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!