Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyen esetben fel lehet...

Ilyen esetben fel lehet lebbezni a DKV-nál?

Figyelt kérdés

Tegnap Debrecenben a villamosra felszállt egy ellenőr. Én diákigazolvánnyal vettem elektronikus bérletet, de nálam volt még a középiskolás diákigazolványom is, mert eddig azt használtam, mivel nemrég kaptam meg az újat. Véletlenül a régit vettem ki és azt olvasta be, így nyílván nem volt jó, hiába mutattam telefonon az igazolást, miszerint van érvényes bérletem, és hiába mutattam a jó diákigazolványt akkor is megbüntetett.


Nem értek hozzá, de szerintem az azért nem fer, hogy van bérletem, megvettem, fel is mutatom neki és így is megbüntet.


Nyílván az én hibám, mert nem néztem meg, hogy melyiket veszem ki, de siettem, mert kb. 2 perc múlva le kellett szállnom.



tegnap 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szokott lenni utólagos bérletbemutatás opció, legalábbis Budapesten és Szegeden van.
tegnap 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg is van:

"Abban az esetben, ha valaki az ellenőrzés alkalmával nem tudja már meglévő érvényes bérletét felmutatni, Társaságunk lehetőséget ad arra, hogy utólag tegye meg azt. Az utólagos bérletbemutatásra az ellenőrzést követő 5 munkanapon belül, az Ügyfélszolgálaton, annak nyitvatartási idejében van lehetőség. Utólag csak azokat a bérleteket fogadjuk el, amelyeket legalább, az ellenőrzés időpontját megelőző napon váltotta meg utasunk."

tegnap 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
tegnap 14:20
 4/5 BeefEater ***** válasza:
100%

Ha ezért pénzt kérnek (mármint az utólagos bemutatásért), akkor írásban tegyél panaszt, mert elmondásod alapján be tudtad mutatni az érvényes bérletet és a kedvezményre jogosító igazolványt is. Ezen a tényen nem változtat, hogy elsőre rossz diákigazolványt mutattál fel.


Valószínűleg az ellenőr bónuszt kap minden egyes bírságolás után és a jutalék magasabb volt mint az IQ-ja.

tegnap 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

"fel lehet lebbezni"

B.zdmeg! :D


Ha beolvasta akkor már nem tud mit csinálni. A gép rögzítette hogy mit adtál neki oda. Azt már nem lehet visszavonni.

Legközelebb majd jobban figyelsz. A régi kacatjaidat meg dobáld ki a tárcádból!

tegnap 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!