Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volánbusz Máv applikáció...

Volánbusz Máv applikáció validálás jegytípusok kérdések?

Figyelt kérdés

Üdv!

Szeretnék kulturáltan érdeklődni, a címben feltett dolgokkal kapcsán. Körülbelül 8-9 éve utaztam busszal, nem volt semmiféle applikáció, validálás, normál pappíralapú jegy, bérlet és ennyi. Eljött újra az idő, hogy busszal, (Volánbusszal) közlekedjek gyakran, de nem rendszeresen. Bérletet vásárolni nem kell, mert magánjellegű az utazás, és nem rendszeres! Volánbusz oldalán, és korábban hallottam, hogy volt valami qrkódos dolog, meg jegyvásárlás lehetőség telefonnal különböző applikációkkal, de ez napjainkra letisztult, egyértelműbb, és egyszerűbb lett?!?!?


Kérdésem: 1

Napjainkban 1db applikációra van csak szükség: Máv app. Amiben megvásárolhatom a kívánt jegytípust, vásárlás után egy jel?? vagy qr?? kódot kapok, pár szöveges adattal együtt, amik a nevem, jegy típusa, annak ára, valamit a jeggyel kapcsolatos további információk. Ez így igaz?


Kérdésem: 2

A Máv applikációban nézegettem a jegy típusokat, és vannak benne számomra érdekes, de nem teljesen egyértelmű dolgok. Nincs gond a szövegértéssel, de szeretnék teljesen tisztába lenni velük!


Napijegyek és helyi jegyek -> Jegy:

Jegyfajta: Vármegye24

Vármegye24: -> Győr-Moson-Sopron vármegye24 999Ft 24 óráig érvényes.

Ez mit jelent emberi nyelven ? Ha ezt megveszem, akkor például Győr - Csorna- Kapuvár - Sopron közt utazhatok bármennyit ebben a 24 órában ? Egyszer ezt megveszem, és akkor egész nap utazhatok a városokból városokba, vagy köztük lévő falukba, evvel az egy darab jeggyel több buszon keresztül, átszállással, vagy spontán másik járatra szállva fel, de ebben a vármegyében maradva.


Napijegyek és helyi jegyek -> Jegy:

Jegyfajta: Győri közlekedés

Győr 24 órás jegy: -> 800Ft Ez azt jelenti, hogy nincs szükség semmi másra ehhez, evvel az egy jeggyel egésznap (24 órán keresztül) lehet utazni bent a városba, minden helyi járattal, akár 20/30/50 vagy 100szor is?



Belföldi jegy:

Kiválasztom honnan, és hova, a szolgáltatások opcióban a "személyszállítás 2. kocsiosztályon" opciót be pipálom, ezt olvastam így kell, és mehet a keresés. Kiadja a listát, kikeresem a tetszőleges járatot, rá bökök, megveszem. Evvel a jeggyel csak egyszer utazhatok, és abból a pontból, oda ahová szól. Menetközben a két pont között le szállhatok, ahol lehetőség van, nyilván ekkor újra kell vennem jegyet, ami tovább visz a kívánt helyre, a leszállási helytől.


Jegyeim:

Érvényes: -> Itt minden jegy megtalálható, amit vettem, kiválasztom amire szükségem van, és felszálláskor a Validátornak megmutatom, az lecsekkolja, és ha zöldpipa megjelenik a validátoron, csippan is, akkor a jegy el van fogadva, és minden rendben van.



Ezek a jegytípusok mind használhatóak már, és életképes a működésük ?


Kérdésem: 3

Validálás / Validátor.

Elhiszem, hogy aki jártas az ilyen jellegű dologban, tudja, és érti, én sajnos egyenlőre nem. Próbáltam a Volán oldalán érdeklődni, de eddig kevés sikerrel. 1 egyszerű videót láttam, amiben elmondják, és megmutatják, hogyan működik. Viszont gyakorlatban nekem nem sikerült.

Állítólag nincs szükség semmilyen mobiladat kapcsolatra, se NFC, se QR kód olvasásra, se Bluetooth kapcsolatra. Egyszerűen csak a Máv appban megveszem azt a jegyet amire szükségem van, utazás előtt például 1 órával, olyan helyen ahol a telefonnal online tudok vásárolni. Ez a jegy bekerül a "jegyeim" menübe, megnézem, meggyőződöm róla. Ezek után semmilyen egyéb dolgot nem kell tenni sehol, se be kapcsolni a telefonon! Csak fel kell szállni, a megfelelő Volánbuszra, a kijelzőt fel kell oldani, a "jegyeim" menü pontban kiválasztani a megfelelő jegyet, és a Validátor alá tartani, 2-3-4 másodperc, és zöld pipa jelenik meg a Validátor kijelzőjén, és csippan is egyet, evvel a jegy érvényes, és minden rendben van/lenne.

Ennek így kell lennie?


Nálam nem jelzett semmit sem a Validátor, pedig próbáltam többször is. Előttem, utánam akik felszálltak mind jó volt nekik. Hol a hiba? Volán oldalon nem találtam választ, üzenetet nem kaptam senkitől se eddig.



ma 09:39
 1/4 A kérdező kommentje:

Kérdésem: 4

Abban az esetben, ha a Validálás nem sikerül, a buszsofőr max elkéri a telefont, ránéz, vagy legyint egyet, hogy felszállhatok, utazás alatt, ha ellenőr szál fel, neki megmutatom, a jegyem érvényes ebben a helyzetben még, vagy valamiféle büntetére számíthatok? Nyilván aki rutinos vén róka, tudja, hogy ez hogyan működik, én sajnos egyenlőre nem. (Több helyen olvastam, hogy másoknak se működött, de ott bérletről volt szó, meg nem foglalkoznak vele, illetve rihegnek, röhögnek ezen, de aztán végül sikerült-e vagy sem a Validálás arról nem beszéltek)

ma 09:52
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan úgy működik ahogy leírod, a MÁV app kell és vagy napijegyet, vagy viszonylati menetjegyet kell venni. Ha megyén belül utazol és 24 órán belül visszamész, 20 km-től megéri inkább a napijegy, 2 db a 20 km-es pont annyiba kerül mint a napijegy, onnantól felfelé pedig spórolás.

A validátor gyakran nem működik. Ha Volánbusz logót látsz rajta ne is próbálkozz beolvasni, jelezd a sofőrnek és neki mutasd fel a jegyet. Előfordulhat, hogy tudja resetelni és beindul, de általában nem tökölnek vele, nekik is nyűg. Egyébként vetít a validátor egy piros keresztet, úgy kell belőni a kódot, hogy a közepe legyen a két vonal metszéspontjánál, nagyjából 20 centi távolságra a validátortól. Idővel meg fogod szokni, hogy pontosan hova is kell tenni.

ma 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia, 2/2!

Kérlek pontosítsd egy kicsit, a "napijegy" alatt a belföldi jegyre gondolsz ? Amenyiben az utazás 2 alkalom, el is vissza.


Köszönöm a további válaszod, a Validátorral kapcsán. "Kérjük érvényesítse jegyé vagy bérletét" írta ki, de lehet nem ilyen szöveg volt, sokan voltak elöttem, utánnam, az embernek még pillanatra se volt ideje picit gondolkodni, főleg per pill nekem, evvel előszőr, élesben. Ez a piros kereszt látszik ? Én sajnos nem láttam. Direkt olyan helyre ültem, hogy lássam mások mit csinálnak, és láttam, hogy a mozdulat pontosan ugyan olyan mint nekem volt, telefon elfektet, alá tart 4-5cm max 10 (de azt nagynak érzem), és nekik rendbe volt. :/


Ha nem tudom érvényesíteni, de fent maradok, nyilván csak arra távolságra mire szól a jegyem, kaphatok büntetést az ellenőrtől.

ma 10:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Napijegy alatt a Vármegye24-re gondolt #2.
ma 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!