Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonattal lehet közlekedni, ha...

Vonattal lehet közlekedni, ha csak országbérletet használok?

Figyelt kérdés

Idén leszek egyetemista, tehát nagy valószínűséggel vonattal fogok utazni.

Pestről utaznék Szegedre, valamint fordítva, InterCity járattal.

Hallottam újításokról, változásokról, viszont így sem teljesen tiszta, hogy akkor most kell-e külön jegy vonattal való utazáshoz vagy sem.

Én eddig mindenhová országbérlettel utaztam és nagyon kényelmes lenne, ha vonaton is használhatnám csak azt.

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



szept. 5. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Igen, a menetjegy részét fedezi, viszont kell venned mindig külön helyjegyet hozzá.
szept. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez csak az InterCity járatokra érvényes vagy a többire is?
szept. 5. 22:30
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Szezonfüggő, de a menetrend mellett írja kell-e helyjegy.


[link]

szept. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm!☺️
szept. 5. 22:47
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
IC-re kell helyjegy, személyvonatra, IR-re nem.
szept. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

[link]

Itt minden le van írva.

Nem szezonfüggő!!

IC-re kell helyjegy az OB mellé. De vannak olyan IC-k amikben van nem IC minősítésű kocsi is, abba már nem kell, oda elég csak az OB.

A legegyszerűbb ha a máv appban (vagy a jegy.mav.hu-n) megnézed az adott vonatnál amelyikkel utazni szeretnél, hogy ad-e rá helyjegyet. Ha ad, akkor kell hozzá, ha nem, akkor nem kell. Ha azonod indulási idővel két vonat is szerepel és az egyikre kell helyjegy, a másikra nem, akkor az olyan vonat amit fentebb írtam, hogy van benne kétfajta kocsi.

szept. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Pestről Szegedre úgynevezett hibrid Intercityk járnak, a vonat továbbít gyorsvonati és IC kocsikat is. A gyorsvonati kocsikba nem kell helyjegy, elég az országbérlet.
szept. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon hasznosnak tartom a válaszokat. Holnap költözöm így a mai nap meg is néztem a vasútállomást. Valóban kettő féle kocsis vonatok járnak.
szept. 7. 00:42
 9/12 anonim ***** válasza:
38%
#6 Nyári szezonban az összes kocsi helyjegyes a főbb vonalakon, szóval igenis szezonfüggő. Igen, a gyorsvonati is. Az új tarifának ehhez semmi köze nincsen. Mindig az az aktuális, amit a jegyvásárló oldal kiír.
szept. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Igen, a gyorsvonati is."

Mivan? Nincs is már gyorsvonati pótjegy meg semmi egyéb baromság. IC helyjegy van és semmi más.

Nem kell semmiféle szezonnal foglalkozni, csak megnézi hogy az adott vonatra amelyikkal utazni szeretne kell-e helyjegy vagy sem. Ha igen vesz, ha nem, nem vesz. Ennyi. POnt azért egyszerűsítették hogy ne legyen kavarás.

szept. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!