Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 2 megyét érintő utazásnál...

2 megyét érintő utazásnál vehetek 2 vármegye24 napijegyet is az ország 24 országos napijegy helyett?

Figyelt kérdés

Mivel befejeztem az egyetemet, lejár október 31.-el a diákigazolványom, tehát már nem vehetek a továbbiakban diák-országbérletet 1890 Ft-ért

Viszont ugye a vármegye24 napijegy az 1000 Ft/megye, míg az országos napijegy az 5000 Ft

Az a kérdésem, hogy ha pl. Miskolcról mennék Debrecenbe, busszal, megvehetem-e a Hajdú és Borsod megye vármegye24 jegyet 2x1000 Ft-ért, vagy muszáj 5000-ért az országosat megvenni? Csak mert nem mindegy, hogy 2000-ért járom meg vagy 5000-ért.

A sok GYIK között nem találtam konkrét választ. Tudja esetleg valaki? Köszi!



szept. 3. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megveheted, de IC vonatra így nem jó, csak személyvonatra és buszra. IC-re csak az országos érvényes és még helyjegyet is kell váltani mellé.
szept. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen
szept. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez az első kérdés a GYIK oldalon.

"Ha tehát két szomszédos vármegyére érvényes Vármegye24 jeggyel vagy vármegyebérlettel rendelkezel, átutazhatsz a vármegye határán is, ám helyjegyköteles vonatokat (a felármentes szakaszok kivételével) ebben az esetben sem vehetsz igénybe – helyjegyet csak országbérlet vagy Magyarország24 jegy mellé válthatsz!"

szept. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!