Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A nagykörúton a 4-6-os villamo...

A nagykörúton a 4-6-os villamos vonalán a combínó villamosokon kívül más villamos is tudna közlekedni? pl tátrák vagy a CAF-ok?

Figyelt kérdés

aug. 26. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Itt egy példa:

[link]

aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csatolt Ganz szokott, amikor nincs elég üzemképes Combino. De szerintem a CAF-nak se lenne akadálya, csak abból túl kevés van.
aug. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Az első combinó villamosok 2006-ban álltak forgalomba. Addig (2006.-ig) csak csatolt ICS-K voltak a nagy körúton. De ha nincs elég commbino akkor most is van hogy csatolt ICS-K mennek! Egyébként a Combino villamosok voltak az első alacsny padlós villamosk Budapesten! Addig (2006-ig) nem is voltak alacsony padlós villamosok. Aztán 2015-ben megjelentek az első alacsony padlos Caf villamosok is. Igen nálunk Budapesten az alacsony padlós akadály mentesítés csak későn indult el.
aug. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú CAF tudtonmal nem közlekedhet, mivel 2 méterrel hosszabb, és van olyan megálló, ahova nem férne be. Tatra sem mehet utasforgalomban, annak okát nem tudom. Egyéb típus járhat. Legutóbb, amikor sűrítették a Combinokat, akkor csatolt KCSV-k mentek, bár egy laikus számára az is csak Ganz csuklós.

2012. november 25-én volt a nagy villamosünnep Budapesten, akkor összes akkor létező forgalmi és nosztalgia típussal végigmentek a körúton (a Tatrák akkor sem szállítottak utast, CAF akkor még nem volt). Csatolt Hannoveri is ment, én is rajta voltam. Itt egy videó róla: [link]

aug. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4: A Tátrák végigmehetnek a körúton, de csak utas nélkül, ugyanis egy bizonyos utasmennyiség esetén annyit süllyed a padloszint, hogy odaveri a peronhoz. Üresen elég magasan van, de így meg nincs értelme ott menjen :)
aug. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!