Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Valóban bezárják szeptembertől...

Valóban bezárják szeptembertől a Siófok-Kaposvár vasútvonal egy részét?

Figyelt kérdés

Elvileg Siófoktól Tabig, Kaposvárról Kisbárapátiig lehet majd közlekedni, a köztes részt bezárják

Nincs róla szó a médiában, Lázár is cáfolta, de volt szó úgynevezett módváltásról (vonalbezárás új neve)

Esetleg ha van valaki, aki a Mávnál dolgozik, tudhat erről bármit is


aug. 22. 00:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Más vonalakról is esett szó, ott is lesz módváltás
aug. 22. 00:45
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Ha lázár cáfolta, akkor biztos, hogy igaz.
aug. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell mindent elhinni. Kuhár Bence Elemér szeret füllenteni.
aug. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a vonallal az a helyzet, hogy nagyon nehéz a középső szakaszt pótolni. Ez a korábbi időkben is mindig előjött, amikor a vonal bezárása esetleg szóba került. Pótlóbusszal ez a szakasz olyan 1 óra 15 perc körül lenne, viszont ami inkább durva, az a kilométer, lényegesen hosszabb az út, ami meg meglátszana az üzemeltetési költségeken.

Az utóbbi időkben MÁV-osok is hallottak a bezárásról, van aki tényként kezeli, de a többség csak pletykaként. Amit én még pluszban hallottam, hogy ezzel a vonalszakasszal kapcsolatban nincs egyetértés a felek között. Lázár bezáratná, de a minisztériumban is vannak, akik nem. A MÁV tudomásom szerint ellenzi, főleg az északi szakasz kiszolgálása miatt (a "Honnan jöjjön a Bz?" című kérdés miatt), a Volánbusznak meg nincsen kapacitása a pótlásra. Szóval itt most pattog a labda, hogy mi legyen. De itt ez volt a korábbi nagy vonalbezárások idején, többször volt ez a vonal halállistás, de a nehézkes pótlás miatt mindig megúszta. A két szélső szakasz önállóan is szép utasszámokat hoz a körülményeihez képest, a középső szakaszon pedig olyan település(részek) vannak, amik jelenleg busszal alig vagy egyáltalán nem kiszolgáltak.

Hallottam olyan verziót is, hogy ha a középső szakasz bezár, akkor az északi szakaszon a 3 órás ütem helyett 2 órás lesz, valamint a déli szakaszon is több járat van tervben, bár a Kaposvári elág-Felsőmocsolád ismételt sebességcsökkentése lehet felülírta, ezt nem tudom.

aug. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt róla szó, de hivatalosan nincs ilyen tervben
aug. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#3 Ezt nem Kuhár Bence mondta, bár lehet ő is

És köszi a válaszokat!

Itt a videó: [link]

aug. 22. 16:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!