Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kik azok a nem nyugdíjas...

Kik azok a nem nyugdíjas emberek, akik tömegesen szállnak fel Volánbuszra és nem kell semmilyen jegyet lecsippantaniuk?

Figyelt kérdés
júl. 30. 11:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"Lassan úgy érzem, hogy csak èn fizetek normális összeget a tömegközlekedésért."

"Ezek a MÁK kártyások is olyanok, hogy 10 százalékért utazhatnak, de még azt is basznak megvenni?"

MÁK kártyás vagyok.

Hidd el nem leányálom. Elég betegnek (nyomoréknak) kell lenni ahhoz hogy jogosult legyen rá az ember. Én lennék a legboldogabb ha újra teli áron utazhatnék.

Sajnos az is igaz hogy sokan igyekeznek ezzel a kedvezménnyel visszaélni. Főleg a társadalom azon rétegei akiket egyes politikusok magyarország rejtett erőtartalékának neveznek. Azok között elég sok a beltenyészet okozta genetikai selejt, így könnyen kapnak MÁK kártyát.

Amig kellet 10%-ot fizetni addig természetesen megvettem, meg a helyjegyeket is. Tőlem mindig kérték. Lehet felétek lusták a kallerok. :D

Tudod kérdező én meg lassan úgy érzem hogy gyakorlatilag mindenki kap valamiféle támogatást az államtól csak én nem (a MÁK kártyát kivéve) Kamattámogatás, gyerekek után járó adókedvezmények, lakásfelújítás, stb. Mind olyan dolog ami nekem sosem lehet, mert a 80ezer forintos rokkantnyugdíjammal mindenhol kiröhögnek. Se hitelt nem kapok, se máshol nem rúgok labdába.

Az éremnek két oldala van sajna...


Ja amúgy ha melóba jársz akkor miért nem fizetteted ki a munkáltatóddal a munkába járás költségének kötelezően térítendő részét?


A vasutas (volt) kollégától kérdezném hogy az ország melyik részében lehet "arcképes" bemondásra közlekedni? Régebben felénk is így volt, de aztán a sok ci... rájött hogy elég ha felvesz egy kék pólót és "arcképes" felkiáltással bárhova utazhat és a kallerok mifelénk (Pécs) be lettek fenítve és minden vasutasnak csipogtatják az arcképesét.

júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Alap, hogy minden nyugdíjas elmondja önmagáról, hogy:

"Én, egyedül én építettem fel a fél-, ha nem is az egész országot", ezért alap, hogy tisztelet, megbecsülés és mindenfajta ingyenesség jár nekik:

"Mert ön megérdemli".

júl. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

#21


Valójában a diákokra gondoltam, akik mikor 90 százalékért utazhattak, akkor se vették meg. És teljesen igazad van, Magyarországon a haszontalannál haszontalanabb dolgokra szórják a támogatásokat és egyszer sem szempont, hogy a valóban rászorulók kapják a támogatásokat. De talán meg is érdemlik a rászorulok, hisz ők a legelszántabb talpnyalók.

júl. 31. 22:31
 24/29 A kérdező kommentje:

Az utolsó mondatomra példa:


Amikor egy társaságban megemlítem, hogy szerintem abszurd programozóknak és villamosmérnököknek a milliós fizetés, miközben gyakorlatilag semmilyen társadalmi kárt nem okozna a munkájuk hiánya, akkor a társaságban a minimálbéres prolik hangoztatják leginkább, hogy ezt csak irigységből mondom. Ők, akik éhbérért szenvednek napi 8 órát, védik a semmit nem csináló milliomosokat.

júl. 31. 22:35
 25/29 anonim ***** válasza:
#23: A diákok soha nem utaztak 90 %-os kedvezménnyel, kivéve a bérletet, de arra most is van 90 %-os kedvezményük, csak most nem útvonalra, hanem megyére vagy országra szól. Jegyre korábban 67,5, később 50 % kedvezmény járt a diákoknak, most a 25 év alattiaknak jár ennyi. Soha nem láttam még olyat, hogy sofőr vagy kalauz ne kért volna diáktól jegyet.
aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

#25


Akkor rossz helyen utaztál vagy nem eleget. A MÁK kártyáról se tudtatok semmit, aztán kiderült, hogy mégis van ilyen.

aug. 2. 16:55
 27/29 anonim ***** válasza:
irigy vagyMa is utaztam a MÁK kártyámmal ingyen! Irigy vagy ugye?
aug. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
A MÁK kártyáról eddig is tudtam, csak az esett le nehezen, hogy arra gondolsz, nehézkesen írtad körül. Olyanról viszont, hogy a sofőr a diákokat ingyen engedi utazni még soha nem hallottam. Leírhatnád most már tényleg a környéket, ahol ilyeneket tapasztalsz. A MÁK kártya is azért esett le nehezen, mert felénk néha van 1-1, nem tömegesen utaznak vele, ahogy te írtad.
aug. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Nem is írtam sehol, hogy tömegesen utaznak MÁK kártyával, hanem azt írtam, hogy tömegesen utaznak lecsippantandó jegy vagy bérlet nélkül. Erre nagy nehezen összeerőlködtétek a segítségemmel, hogy pl. a MÁK kártyások ilyenek.


És vsn még nyilván ezerfajta más lehetőség, amiről eddig egy kukkot nem szóltatok, de persze utólag azokról is ki fogod találni, hogy pontosan tudtál róla.

aug. 2. 20:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!