Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megváltozott munkakepesseguek...

Megváltozott munkakepesseguek részére miért nem ingyenes a tomegkozlekedes vagy miért nem lehet nyugdíjas bérletet venniük?

Figyelt kérdés

júl. 7. 14:59
 1/9 krwkco ***** válasza:
79%
Ezt már kérdezted (vagy más kérdezte) és volt válasz.
júl. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

Nem elpofáztuk már, hogy fejezd be a rinyálást...?

júl. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a megváltozott munkaképességű az tud dolgozni. Ha nem tudnál, akkor le lennél százalékolva. Ha nem vagy, akkor tudsz dolgozni. Menj és keress pénzt, pont, ahogy mindenki más. Amúgy meg főleg így 2024-ben nem értem mit hisztizel, mikor tombol az otthoni munkavégzés. Ki sem kell mozdulnod otthonról, ha olyan problémád van (bár ismétlem, hogy ha olyan problémád lenne, akkor le lennél százalékolva, de ezek szerint nem vagy, tehát el is tudsz menni dolgozni rendesen munkahelyre, mint bárki más).
júl. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Aki megváltozott munkakepessegu az mind le van szazalekolva. Én is le vagyok.
júl. 8. 06:17
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 100%-ra gondoltam leszázalékolás alatt.
júl. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Azért nem tudsz nyugdíjas bérletet venni, mert nem vagy nyugdíjas. A mmk ellátások nem nyugdíjak.
júl. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 krwkco ***** válasza:

"Megváltozott munkakepesseguek részére miért nem ingyenes a tomegkozlekedes vagy miért nem lehet nyugdíjas bérletet venniük?"

Mégegyszer:

Azért, mert aki erről dönthetne (kormány, kormánypárt) úgy kalkulál, hogy ez nem hatékony módja a szavazatvásárlásnak. (Ahogy 2-es által linkelt kérdésnél is megírtam.)

júl. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az mmk ellátásokat a nyugdijbiztosito utalja. Van nyugdíjas torzsszamom is. Az a zöld papír amit a nyugdíjasoknak adnak és évente emelik az ellátásokat ugyanannyival mint a nyugdíjakat.
júl. 8. 18:49
 9/9 anonim válasza:

A nyugdíjfolyósító utal, nem a nyugdíjbiztosító.

A nyugdíjak mellett sok más egyebet is folyósít ma már. Minden nyugdíjszerű ellátáshoz tartozik törzsszám, nem csak a saját jogú nyugdíjasoknak van.

2012.01.01-től nincsen rokkantsági nyugdíj,megváltozott munkaképességűek ellátása van, ami lehet rokkantsági ellátás, vagy rehabilitációs járadék. Sok anno rokkantsági nyugdíjas ma már nem nyugdíjban részesül, és így az azzal járó kedvezményeket is elveszítették.

júl. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!