Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehet ebből baja a buszsofőrne...

Lehet ebből baja a buszsofőrnek? Ez rasszizmusnak számít?

Figyelt kérdés

Direkt nem írom le hol történt. A megállóban banyatankokra szíjazott holmikkal várták a buszt. Volt ott biciklikerék, zsák, egyebek. Kettő megrakott banyatankot és egy bőröndöt biztosan láttam, de lehetett több dolog is. A sofőr nem engedte fel őket. Kisebbségiek voltak. Egyetértettem a sofőrrel. A babakocsis helyen volt egy anyuka a babájával, őket állták volna körbe a lomjaikkal.


Ugyanakkor belegondoltam, hogy a vasárnap esti diák rohamok sem járnak kevesebb holmival a buszon. Amikor öt-hat diák felszáll jónagy bőröndökkel egy járatra, ugyanúgy elállják a babakocsis helyet, mégsem szól senki egy rossz szót sem. (Én se!) De ha ezt természetes jelenségként kezelik, akkor a helyi járatra felvihető poggyász méretének korlátai elég nagyvonalúak. Az említett kissebbségi csapatban is volt minden nagy csomagra ember. Szóval lehet, hogy hivatalosan szabályt nem szegtek volna, csak mégis... Azok a lom csomagok borzasztóan néztek ki.


Lehet ebből a sofőrnek baja? Remélem nem. Megvédett minket egy nagyon kellemetlen utazástól. Főleg az anyukát a babával.



júl. 16. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

A diákok nem szemetet szállítanak a busszal.


Akkor lehetne ebből problémája a buszsofőrnek, ha azt mondta volna, hogy azért nem utazhatnak buszon, mert c.gányok.

júl. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Benne van a utazási szabályzatban. A buszon is olvasható hogy 1 ember mennyi és mekkora poggyászt vihet fel magával...

Ha ezt nem tartják be, joga (és kötelessége) hogy megtagadja a felszállást.

júl. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
A hajléktalanokat is leszállíthatja, mivel egészségügyi kockázat, nem származástól függ. A szemétszállítás ugyanez, nem kukásautó.
júl. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
Rasszizmus. Bejelentheti barmely utas.
júl. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ebben semmi rasszizmus nincs. A diák a jó nagy bőrönddel is amúgy úgy kéne, hogy álljon, hogy ha már a megállóban lát egy babakocsit, próbál arrébb állni, akármennyire is kényelmetlen-kellemetlen. Én legalábbis mindig utat adok a babakocsiknak és kerekesszékeseknek, akkor is, ha három bőröndöm van, ez tök alap. De volt már olyan, hogy egy 50x120 centis ablakkerettel nem engedtek fel a buszra, amit szúnyoghálózásra vittem, mondván kiszakíthatja valakinek a ruháját. Köcsög volt ez az adott buszsofőr, de rasszistának nem mondanám.
júl. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"diák rohamok sem járnak kevesebb holmival a buszon. Amikor hat diák felszáll jónagy bőröndökkel"


Nem mindegy hogy 6 diák bőröndökkel vagy 2 ember fejenként 3m³ zsákokkal akik önmagukban megtelítik a buszt, más nemis férne fel..

A buszok emberek szállítására vannak nem teherfuvarozásra.

júl. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utazási feltételek vannak amelyben minden le van írva azt kell(ene) elolvasni, megérteni és betartani. Aki nem tarja be az kizárható az utazásból ennyi.
júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!