Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én gondolom rettentő...

Csak én gondolom rettentő unalmasnak már ezt a rasszizmus témát? Ráadásul "fordítva" miért nem számít rasszizmusnak?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy a rasszizmus csúnya dolog, ez teljesen egyértelmű is, nincs azzal semmi problémám, hogy a feketék is egyenlőek a fehérekkel, ez így van rendjén. Nade! Amit művelnek már ezzel kapcsolatban szerintem rohadt unalmas, felháborító, ráadásul felesleges is. Most láttam egy hírt, hogy már a szinkronszínészeket is megválogatják, nem színes bőrű nem szinkronizálhat színes bőrű karaktert. Ez mi, ha nem rasszizmus? (csak éppen fordítva) Annyira védeni kell már a feketéket, hogy közben a fehérek ellen követnek el rasszizmust? Egyébként is mindig úgy gondoltam, hogy a négerek sokkal rasszistábbak, mint a fehérek.
2020. jún. 30. 10:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
5%
fordított rasszizmus nem létezik.
2020. jún. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
19%
Maradjunk annyiban hogy mindkét oldalnál nagyon erősen működik a kettős mérce.
2020. jún. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem is fszsag. Az teljesen oke, hogy ne erje oket hatrany csak a borszinuk miatt, szerintem az usaban ez a rasszizmus sokkal alaptalanabb, mint itthon nalunk a ciganyok elleni rasszizmus, mert mig itt a ciganyok nagy resze tenyleg agressziv es / vagy bunozo, ott azert joval vegyesebb a helyzet, a feketek eleg nagy resze sima atlag dolgozo ember, akik nem akarnak kizsebelni.

Szoval ne legyen olyan, hogy nem szolgalnak ki a boltban mert fekete vagy es tarsai.

De azzal amit most csinalnak, igazabol szerintem csak megerositik a rasszizmust az arra fogekony emberekben, mert ez nagyon visszas.

2020. jún. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a szinkronnál ez ponthogy jó, mert tök más a hangja egy feketének, mint egy fehérnek sokszor. Ettől függetlenül olyannyira túl van tolva az egész pc terror, hogy inkább visszatetszést kelt. Ilyen szimbolikus dolgokban nagyon kiáll mindenki, de a valóságban ugyanúgy ott vannak a gettók és újratermelődik a szegénység. Mindig valamire rárepülnek és azt cincálják, szerintem az egész egy mesterséges cirkusz, hogy a valódi problémákat elfedjék és verhessék a mellüket, hogy ők aztán mindent megtettek és húde kiálltak. Marha sokat segít egy feketének, hogy a H&M meaculpázik, amiért egy majmos pólót adott egy fekete kislányra. Kinek jut erről eszébe a rasszizmus???
2020. jún. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Na úgy látom valami olyat írtam le, amivel sok ember nem akar szembenézni hogy így van.


10:11-es voltam.

2020. jún. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"10:11-es voltam."


Az jó, abból csak három van :)

2020. jún. 30. 10:22
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
4 Azt en sem ertettem. Tok artatlan dolog, a majmok alapvetoen cuki allatok igy abrazolva (a valosagban szerintem egyaltalan nem cukik, kiveve az egesz kicsi fajtakat, de egy lerajzolt majom altalaban aranyos :D), szerintem akarmelyik kislanynak tetszene az a polo, fuggetlenul a borszinetol. Manapsag tenyleg mindenen kepesek megsertodni egyesek.
2020. jún. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyet értek a kérdezővel és szerintem sokan mások is.

De a többség sajnos állandóan lázadozik, mert ez egy felkapott téma, amit meg lehet lovagolni és mindig is az volt sajnos.

Én azt gondolom, hogy fordítva is ugyanúgy rasszizmus miért ne lenne az ? Hiszen egyenlőség van nem ? Ha meg már az egyenlőségnél tartunk mitől különb egy gazdag meg egy szegény ? Látod itt pl már nem is a színek számítanak, hanem a pénz.

És persze nem azokról beszélek, aki megdolgoznak érte.

Persze ez senkit nem foglalkoztat, nem lázadoznak azon, hogy a magyar gyerekek is ugyanúgy éheznek, ahogy az afrikaiak sajnos, csak ez a tény nem elég népszerű.

Lényeg, hogy egy témára, mint a rasszizmus, mindent rá lehet húzni.

Mindenki elvárja, hogy igazság legyen a földön, de persze a sok korrupció, a pedofilok tömkelege, gyilkosok stb.. ezek ellen nem lépnek fel tömegek, nem lázadoznak, csak mindig a lényegtelen dolgok miatt megy a felhajtás.

Nyilván nem volt igazságos a feketéket rabszolgaként tartani, de azok a múltbeli emberek voltak és nem a mostaniak. Most elvileg szabadság van, így senki sincs elnyomás alatt. Túl lehetnének már ezen a témán és tehetnének kicsit a jelenért.

2020. jún. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

És Cleveland magyar hangja ki lesz? Kerítenek hozzá egy roma szinkronszínészt? :D

Nyugalom, vicc volt. Egyébként szerintem is hülyeség ez az egész, eomàk és nézetek között is van bőven olyan, aki gyűlöli a fehéreket.

2020. jún. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Romàk és négerek*
2020. jún. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!