Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én gondolom rettentő...

Csak én gondolom rettentő unalmasnak már ezt a rasszizmus témát? Ráadásul "fordítva" miért nem számít rasszizmusnak?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy a rasszizmus csúnya dolog, ez teljesen egyértelmű is, nincs azzal semmi problémám, hogy a feketék is egyenlőek a fehérekkel, ez így van rendjén. Nade! Amit művelnek már ezzel kapcsolatban szerintem rohadt unalmas, felháborító, ráadásul felesleges is. Most láttam egy hírt, hogy már a szinkronszínészeket is megválogatják, nem színes bőrű nem szinkronizálhat színes bőrű karaktert. Ez mi, ha nem rasszizmus? (csak éppen fordítva) Annyira védeni kell már a feketéket, hogy közben a fehérek ellen követnek el rasszizmust? Egyébként is mindig úgy gondoltam, hogy a négerek sokkal rasszistábbak, mint a fehérek.
2020. jún. 30. 10:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
19%

Neked azért unalmas, mert téged nem érint... Mondd ezt annak, akiket azért állítanak meg a rendőrök, azért nem kapnak meg egy munkát, vagy ha igen, akkor azért kapnak kevesebb fizetést, azért utasítják el egy lakás kibérlésétől, mert a bőrszíne alapján agresszívnak, bűnözőnek könyvelik el, és hátrányai származnak belőle az életben.

Fordított rasszizmus azért nincs, mert a fehérek sosem voltak igazán elnyomva, negatívan megkülönböztetve a bőrszínünk miatt, nem szenvedtünk kárt azért, mert fehérek vagyunk.

2020. júl. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%
11 Hogyne szenvednenk, ha besetalsz a hos utcaba, a piritosok teged fognak leszurni, nem a tesojukat.
2020. júl. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
30%

Igen, és ez a példa pont egyenlő szinten van azzal, hogy a feketéket elrabolták az otthonukból, a családjuktól, és egy idegen kontinensre hurcolták őket, ahol rabszolgasorba állították őket, ahol a fehér embert szolgálták, amíg meg nem haltak.

Gondolkozz el, fehér emberként miért is akarod bizonygatni, hogy valaha is elnyomás alatt álltál a bőrszíned miatt?

2020. júl. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

13


Szerintem rasszizmus nagyon is létezik és teljesen igaz amiket irtál. Inkább az a baj, ahogy a médiában megjelenik. Azzal, hogy állandóan kiragadnak ilyen bagatell dolgokat (lásd H&M példa) az embereket akarva-akaratlanul is hangolják ellene és mindenki egy hisztinek fogja fel. Közben igenis van feketék elleni rendőri erőszak, szegregáció, napi szintű megkülönböztetés, minden. Csak pont a lényeg veszik el és az átlag ember belefárad abba, hogy minden héten felkapnak valami baromságot. JK Rowlingot meghurcolják egy twitter bejegyzés miatt, közben a transzneműeket lépten nyomon hátrány éri az életben, de a mindennapi eseteknek nincs visszahangja. Pewdipie-t majdnem teljesen kicsinálják, mert niggerezett egyet, holott nyilván nem rasszista, vagy legalábbis nem hiszem hogy valaha sok feketének ártott volna. Nincsen valódi akarat egyik kormány részéről se a változtatásra, néhány civil szerv meg társadalmi megmozdulás próbál valamit vergődni. A média meg dobálja a csontokat és egy ilyen fontos téma unalmassá és hisztivé alacsonyodik közben.

2020. júl. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
16%

Most kiderül hogy egyenlőség van e :)

Kapsz 100000 forintot,de fogadnod kell vele egy bírósági per kimenetelére. Ha veszítesz semmi,ha nyersz megtarthatod.

Az ügyről az égvilágon semmit nem tudsz,csak hogy a szemben álló felek:

A) egy heteró fehér férfi

B) egy leszbikus fekete nő


Aki az A) ra tenné a pénzét nyomjon dislikeot(pirosat)

Aki a B) ra az nyomjon zöldet :)

2020. júl. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nincs egyenlőség. A feketéknek,a nőknek, és a homoszexuálisaknak több joguk van mint a többieknek.


Megütsz valakit semmi. Ha téged ütnek az már faji/nemi diszkrimináció.

Ha nőként nem kapsz pl programozóként több pénzt mint a legjobban kereső férfi a részlegen az nemi diszkrimináció,gonosz férfiak. Te szidhatsz bárkit,de ha téged szidnak az melegek elleni gyűlöletkeltés ,sok év letöltendő.


Pár kifogásolható,erzékeltető példát hallhattatok.

2020. júl. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Szperintem a rasszizmus nem egy rossz dolog. A rasszizmus nem más, mint ösztönös fajvédelem. Olyan természetes, mint az életösztön. Ezért rasszista a néger, az arab, a zsidó, stb.
2020. júl. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó egyetértek valamilyen szinten. Kételkedőknek:


Pl ha egy nap pl(bármit írhattam volna) egy jehova tanújás emberek csoportja átver téged és ellopja a pénzed,és te egy másik városban tök függetlenül találkozol egy jehovás emberrel,akkor nálad nulláról indul a srác,és ugyanolyan szemmel nézel rá mint bárki másra?


Ez egy full alap ösztön. Kell a túléléshez. Ősemberrel szembejött egy pók,amelyik félt az maradt életben nagyobb számban,ezért a mai emberek nagy része fél a pókoktól.

De erre számos példa van. Ha a kutyádat megrúgdosod félni fog tőled természetesen.


Ha meglopnak a cigányok,vagy valakit a közeledben,akkor az a kép lesz benned a cigányokról hogy lopnak. És ez így van rendjén.


Ami viszont nincs rendjén,hogy sajnos a normális,tiszteletreméltó életet élő cigányok is ugyanúgy megkapják ezt a megbélyegzést amiről nem tehetnek,de hát ezt diktálta a biológia.


Ami viszont full nincs rendjén,az az hogy valaki rossz tapasztalat,meg egyéb nélkül felvonul és megfélemlít másokat,csak mert gyűlölködni akar.

Mert így vezeti le a feszültséget.


És nekem senki ne mondja hogy ha egy bizonyos társadalmi csoportba/gyülekezetbe/klubba/stb tartozó ember bántja,akkor onnantól egy másik tagra ugyanolyan szemmel fog nézni(mint random emberre) ha nem ismeri,csak annyit tud róla hogy ugyanannam a rétegnek a tagja.

2020. júl. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
67%
Az ember színe fehér, ezt a saját káromon tanultam meg.
2020. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!