Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Balatonalmádiba Debrecenből,...

Balatonalmádiba Debrecenből, hogy jutok el?

Figyelt kérdés
Emeletes vonattal szeretnék menni 08.04 vasárnap tudom, hogy van olyan vonat ami hétvégén emeletes megy
júl. 8. 17:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
6:50-kor indul a Szabolcsi Tekergő, az közvetlen járat, de nem tudom emeletes-e. Egyébként két átszállással tudod kivitelezni, a Cívis Interrégióval mehetsz Kőbánya-Kispestre, onnan a G43 vagy S36-os személyvonattal Kelenföldre, onnan pedig a Katica Interrégióval mehetsz tovább. Ezek általában Flirt vonatok, klímásak, de nem az emeletesek.
júl. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
És melyik az emeletes?
júl. 8. 17:36
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Az északi partra nem igazán közlekedik emeletes vonat, én legalábbis eddig nem találkoztam vele, és a Vonatösszeállítások között sem találok ilyet.
júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 MGéza ***** válasza:
74%
Nincs emeletes az Északi-partra, mert nincs akkora forgalom hogy indokolná. A Balaton Déli-part a "népfürdő".
júl. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlen vonat csak mozdonyos vonat van Debrecenből az északi partra, így emeletes vonat sincs. A Panoráma expressz az, azzal elmehetsz Velencéig, ott jó 40 perc várakozás után pedig átszállhatsz a Szabolcsi Tekergő expresszre. A Panoráma emeletes, a Szabolcsi Tekergő Fecske-Bhv.
júl. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
#4 Óriási butaságot írtál ide. Hatalmas forgalom van nyáron az északi parton is! Szóval nem ezért nincs emeletes vonat arra, hanem azért, mert csak Balatonfüredig tudnának közlekedni a KISS motorvonatok, hiszen csak odáig van kiépítve felsővezeték. A vonal többi részén dízeles vontatás van.
júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
6 és akkor Füredi miért nincs emeletes?
júl. 9. 13:22
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A Déliből indulnak a balatoni vonatok, az alagútban nem fér el az emeletes vonat, ezért nem járnak oda. Egy kivétellel, a Vácról induló expressz, de az a déli partra megy.
júl. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

A Szobról induló Jégmadár expressz mellett (ami dupla Kiss) a Panoráma expressz jár még a Balatonra, de pesti indulóállomással valóban nincs emeletes balatoni vonat. Ennek oka meg valóban az alagút.

Továbbá annyi motorvonat azért nincs, hogy mindenhonnan az menjen a Balatonra, az ún. rendes forgalomban is szükség van rájuk. Plusz ha már megy az északi partra egy vonat a Tiszántúlról, akkor nem baj, ha nem csak Balatonfüredig megy, ez meg csak mozdonyos szerelvénnyel kivitelezhető jelenleg.

júl. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 MGéza ***** válasza:
47%
#6: Nem írtam butaságot, mert kb odáig van nagy forgalom. Egy időben sokat nyaraltam kicsit lejjebb, Balatonszepezden, mert nem kellett fizetnem a szállásért. Füredtől lefelé meg bőven sok az is ami van, az az északi-parti vonalat a magam részéről Tapolcáig számolom, az a végpont.
júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!