Budapesten vonaljeggyel utazóknál mi a helyzet, ha "eltéved" a villamos?
Még nyáron történt meg velem, hogy felszálltam a II. János Pál pápa térnél egy 28 vagy 28A villamosra, Egészségházig akartam menni. A villamosvezető viszont a Magdolna utcánál nem az Orczy felé indult el, hanem a 37-es villamos vonalára kanyarodott rá (azt nem tudom, hogy miért, lehet az a viszonylat volt a fejében vagy későn vette észre, hogy nem állította át a váltót). Az utasok közül többen szóltunk, hogy valami nem jó, a villamosvezető meg is állt a Salgótarjáni utcában és mondta hogy aki az Élessarokon túl megy, csak az maradjon.
Nekem bérletem volt, úgyhogy nem izgatott különösképpen a dolog, de ilyen esetben a jeggyel utazó utassal mi történik? Vidékiként is rengeteget tömegközlekedem Budapesten, illetve ismerősök is, ilyen esetről gyakran nem hallani. Van rá kidolgozva egyáltalán eljárás az ellenőröknek? Ráadásul itt 2 eset is lett volna ellenőrt kifogni (vissza a Magdolnáig egy 37-essel, illetve onnan egy már jó irányba menő 28-as villamoson).
Ritka eset, én ezt tekinteném ilyenkor érvényesnek:
"Speciális eset a forgalmi, műszaki vagy egyéb okok – például tervezett felújítás – miatti járatpótlás, a BKK ez esetben is biztosítja az utazási lehetőséget. Tekintettel a járatpótlásra, a jegyek, bérletek nem válthatók vissza. Ilyenkor az eredeti járatot a pótló járatok helyettesítik, amelynek következtében az utas az eredeti viszonylatról a pótló járatra, vagy arról az eredeti viszonylatra átszállni kényszerül (teljes vonal pótlásakor értelemszerűen fel sem merül az útmegszakítás kérdése). Ezek az esetek a jegyhasználat szempontjából nem minősülnek átszállásnak vagy útmegszakításnak.
Ha az előzőekben felsorolt jegyekkel pótló járműre kell átszállni (például járatkimaradás, műszaki hiba, vágányzár stb. esetén), a már érvényesített jeggyel lehet továbbutazni, de a jegyet a másik (pótló) jármű jegyérvényesítő készülékén is érvényesíteni kell a jegy számháló nélküli végén. Olyankor, amikor egy viszonylat közbülső részét kell pótolni, a második átszállás (az eredeti viszonylatra történő visszaszállás) után a már kétszer érvényesített jegyet nem kell ismét érvényesíteni, így a két végén érvényesített jegyet érvényesnek tekintik."
[link] (27. oldal)
Ha egy busz nem tud valamiért a megszokott útvonalon menni, azt is jelzik a buszsofőrök, de ha egy villamos megy másfelé, azt meg pláne jelezni kell, így az ellenőröknek is tudniuk kell (még ha egy kis utánjárással is), hogy ilyen eset történt.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!