Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A gyalogosnak kutyakötelessége...

A gyalogosnak kutyakötelessége ismerni a kresz szabályait?

Figyelt kérdés
2023. szept. 18. 08:44
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Azért nem mindegy, hogy forgalmas vagy forgalmatlan útszakaszról van-e szó!
2023. szept. 18. 14:33
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Most ez olyan, hogy a BTK-t sem tanítják meg az óvodában, az értelmesebb ember mégis tudja, hogy nem szabad embert ölni vagy erőszakolni stb.
2023. szept. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%

"Igen, azert mert a rendeletben az a 10 sornyi 4db paragrafus aminek lenyege kb 0, max 1-2 paragrafus hogy a lampara figyelj, elhanyagolhato, mert a trivialis dolgat most hadd ne soroljuk fel "legyen szemed", "nezd a lampat ha van szemed" "6 savos uton ne menj at" most ezeket mind irjak le?"

Nem én írtam a KRESZ-t. A bevezető rendelkezésekben leszögezik, hogy a közlekedésben résztvevőkre vonatkozik, nem pedig járművezetőkre. Bizonyos részei pedig gyalogosokra (is) vonatkoznak.

2023. szept. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
46%
A III. rész 21-es paragrafus konkrétan a gyalogos közlekedés mikéntjét írja elő.
2023. szept. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
"Forgalmatlan" úton sem illik az úttest közepén álldogállnod, mert akkor is bármikor jöhet egy autó.
2023. szept. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem mindenhol közlekednek otóval
2023. szept. 18. 16:17
 17/22 anonim ***** válasza:
51%

Eleve a gyalogosokra csak nagyon minimális szabályozás van, ami nagyjából kimerül abban, hogy ne lépj az útra, nézz körbe mielőtt lelépsz, és takarodjál el onnan minél hamarabb.


Nyilván ott van egy paradoxon, hogy ha baj van, akkor vizsgálni fogják a gyalogos felelősségét is, viszont nekik nincsen gyalogos-jogosítványuk, nem is lehet.

2023. szept. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
#10 Nekem ezzel az a bajom, hogy a rendőr még azt sem kapja el és a törvény még azt sem bünteti akinek jogosítványa, autója van. Az autóstársam is simán eldönti helyettem, hogy most nincsen kedve megállni és átengedni engem a zebrán.
2023. szept. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
46%
Gyalogosnak könyörgöm mit kell tudnia kb? Nem az út közepén sétálok, úgy kelek át az úton, hogy körülnézek, ha van kijelölt átkelő azon kell átmenni, aztán kb ennyi, amúgy meg az autó az erősebb, szóval nem a kreszt kell tudnia, hanem simán gondolkodni, hogy ha valami 1+ tonnás dolog elkapja, akkor valószínű neki lesz rosszabb, ennyi az egész.
2023. szept. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

#18 Igen, autósokra is igaz, hogy ott sincsenek betartva a szabályok, de ott mégis van egy jogi kockázat, ha hibát követ el, gyalogosként könnyebben megússza az ember.


#19 És mégis egyeseknek még azt a keveset sem sikerül megtanulnia.

2023. szept. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!