Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az első vonatbaleset az...

Az első vonatbaleset az orszagban. Van errol valahol cikk? Én nem talaltam, meseltek a h Balatonál volt. Érdekelnének reszletek, esetleg van aki emlekszik is rá? Elvileg egy sorompo csukodott rá egy autora...

Figyelt kérdés

2022. szept. 7. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A wikipédián ezt találtam a magyarországi vasúti balesetek között az elsőnek: [link]


1873-ban történt, nem hiszem, hogy azelőtt túl sok autó közlekedett az országban...

2022. szept. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt , hogy így lett volna, mivel a vasúti közlekedés bőven megelőzte az autók elterjedését Magyarországon.
2022. szept. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elvileg keszthelyen tortent. Kb 5en ultek az autoban. Rajuk csukodott a sorompo a katonákra es lefejezte oket.

Ezt hallottam, ennek akartam utanna nezni h valos e l a mese. Es ha igaz, akkor hogy tortent.


Ez kb 1970 - 80ban tortenhetett.

Elvileg ugye. 🤣

Koszonom a segitseget.

2022. szept. 7. 18:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem ez volt az első.
2022. szept. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első általam ismert hazai, vasúton történt baleset:

1845. augusztus 15-én az épülő Pest-Vác vonalon anyagvonat alá esett egy munkás és súlyosan megsérült.


Valódi vasúti baleset pedig:

1847. október 28-án Sopron és Ágfalva állomások között két vonat egymással szembeközlekedett és összeütközött. A balesetben az egyik vonat mozdonyvezetője és fűtője, valamint egy utas meghalt.

2022. szept. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#3: És azt miből gondoltad, hogy ez az első vonatbalesetet Magyarországon, amikor akkor már kb. 130 éve volt vasút. Úgy gondoltad, addig nem történt egy sem?
2022. szept. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

A váci vonal volt az első vasútvonal. Akkor hogyan történhetett Keszthelynél az első baleset?

[link]

itt kérdezd meg, itt tuti fognak válaszolni a kolegák.

2022. szept. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első vonatbaleset 1873 májusában volt Pesten. A wikipédián van egy rövid, tömör írás róla, de ha részletesen érdekel, akkor az Indóház magazin egyik régi számában ki van fejtve részletesen. Az iho.hu-n a régi számok is megrendelhetőek, ha nagyon érdekel, akkor írj rám privátba és előkeresem a régi Indóházaim közül, hogy melyik szám az és akkor meg tudod rendelni. ☺😊
2022. szept. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!