Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tömegközlekedés szerint...

Tömegközlekedés szerint melyik országba/városba érdemes költözni?

Figyelt kérdés

Lehetőség szerint még a kontinensen maradva..

Illetve ha angolul beszélnek (nem anyanyelven, hanem százalékosan magas arányban), az is plusz.


2022. júl. 29. 19:39
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
75%

#20

Több európai nagyvárosban is kritikán aluli a külvárosi közlekedés. Persze Budapesten is van pár hely, ahol messze van a busz, meg ritkán jár, de még olyan helyeken is van egy-két 20-30 percenként közlekedő járat, mint Péterimajor.

Személyes tapasztalatom nincs, leginkább csak Bécsben és Berlinben használtam közösségi közlekedést, csak a belvárosban. Persze ott levett a lábamról, hogy minden sarkon metró, meg ilyenek. Becsben például nem igazán jellemző a pótlás , ha nem jár valami, oldd meg magad! Most az U2 felújítása kapcsán jár az U2Z villamos, mint pótló…7 percenként. Itthon fél percenként megy a pótlóbusz, ott 7 percenként a villamos.

Aztán…a 0-ás villamos nem jár egy szakaszon. A menetrend felett ki van téve egy tábla, hogy nem jár, és hogy mehetsz az 5 perc sétára levő U1-es metróval. Na de az sem jó mindenkinek, mert a villamos 3x annyi helyen áll meg, mint a metró és nem is ugyanott jár.

2022. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

#21


Igazad van, viszont én az U4 pótlása idején is voltam ott, és akkor volt U4-es pótlóbusz. :)

Az U2Z pedig pont azt mutatja, hogy nincs szükség pótlóbuszra, mert a gazdag hálózat miatt könnyen elérhető minden (a Museumsquartier vagy a Rathaus sétatávolságra van a Volkstheatertől, ahol megáll az U3 és rengeteg villamos is).

Nem tudom, hogy te milyen sűrűn jársz Bécsbe, én családi okok miatt havonta, és kivétel nélkül mindig azt tapasztalom, hogy a tömegközlekedés messze jobb a pestinél, és pont a járatok remek összehangoltságának köszönhetően.

És szerintem még a külvárosi közlekedés is jó, van olyan S-Bahn, ami csak peremkerületeket köt össze.

2022. aug. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!