Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A flirt motorvonatokon tényleg...

A flirt motorvonatokon tényleg ezerrel megy a légkondi, és hideg van?

Figyelt kérdés
Ma ilyen vonattal fogok utazni, és azt mondta ismerős, hogy menjek inkább farmerban, és legjobb, ha viszek steppelt tavaszi dzsekit is, mert amilyen fázós vagyok, enélkül kockára fogok fagyni. 24/l

2022. jún. 3. 08:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát tényleg sokszor annyira kondiznak, hogy elviselhetetlenül hideg van.

Én teljesen a végébe szoktam ülni, arra a magasított részre ahol a mozdonyvezető megy be a vezetőállásra. Ott melegebb van.

2022. jún. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor igen, sajnos. Idén már egyszer le is betegedtem emiatt. Nagyon fázós vagyok, szóval nekem ez gond.
2022. jún. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
A MÁV-nál a fűtésen és a légkondin két opció van: északi sark és pokol. Lehet választani, én inkább az északi sarkra szavazok.
2022. jún. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg.
2022. jún. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegyik légkondiegysèg hűt ugyanúgy, szóval egy motorkocsin belül érdemes több helyen is próbálkozni.
2022. jún. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Én már r~gen gondolkodom ezen, h mi ertelme ennek? Kint van 35 fok, a kocsiba meg 20, nyár közepén is pulcsit viszünk a családdal, nehogy megfázzunk. Nem jelzi nekik senki, h ez nem oké? Vagy nincs más opció?
2022. jún. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

#6:

Azzal a kifogással jönnek mindig, hogy nem lehet szabályozni, tehát csak on/off gomb van a légkondiberendezésen.

2022. jún. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Nekem volt olyan főnököm a MÁV-nál akinek az autójában permanensen 18 fokra volt állítva a klíma. Azért annyira, mert annál lejjebb nem tudta nyomkodni... Állandóan taknyos volt a baromja. :D

Namost képzeld el, hogy oktatott is a jóember... de még hogy! Aláíratta mindenkivel az oktatási naplót, aztán lesz.ta az egészet, nem mondott el semmit - mert hülye is volt hozzá. A lényeg a papír! Az oktatási napló alá volt írva, tehát mindenki megkapta az oktatást, az ő ideje pedig el lett számolva.

Namost egy szerencsétlen kaller akinek fogalma sincs, hogy a 25 gombból, tekerentyűből, kijelzőből melyik mire való, nem meri állítgatni, mert még attól is fél, hogy ha valamit elront, még ki is fizettetik vele (mert miért rontotta el ha megkapta az oktatást? Ott a napló, aláírta). Vagyis bekapcsolják és ha hideget fúj akkor jó, nem nyúlnak hozzá. Ha meleget, akkor meg jelentik, hogy "nem jó" a klíma és cserélik a szerelvényt. A műhelyben meg megy a fejvakarás, mert a klíma jó, minden érték frankó, hibakód nincs, nincs mit javítani...

2022. jún. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak on/off gomb van, de korlátozottak a személyzet lehetőségei, +/- 3 fok korrekciót tud rakni arra az alapjel értékre, amit a klíma/fűtésvezérlés a külső hőmérsékletből egy diagram alapján meghatároz. Nem minden klímaegység működik ugyanúgy, és az is benne van a pakliban, hogy meghibásodás (leggyakrabban érzékelőhiba) miatt a vezérlés nem a tényleges hőmérsékletnek megfelelő ellenőrző jelet kap, emiatt túlhűt vagy túlfűt.


Szóval könnyen elképzelhető, hogy hideg lesz :D

2022. jún. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ennyi elégedetlen ember irogat ide, de egyikötöknek sem jutottmég az eszébe, hogy a MÀV-nak írjon ?
2022. jún. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!