Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van olyan hihetetlen...

Miért van olyan hihetetlen hideg az 1-es villamoson este?

Figyelt kérdés

Nappal nem, de este, mikor jövök hazafelé, gyakorlatilag a székhez fagyok.

Már csak azért fogok magammal vinni téli kabátot, hogy ott a villamoson ne fázzak meg.


Miért viszik így le a hőmérsékletet?

Egyértelműen légkondicionáló miatt van, mert mikor kilépek az utcára, mintha a hőségbe mentem volna át.

A villamoson kb. 8-9 fokra hűtik a hőmérsékletet, kint pedig (este) van 15-16 fok.


Mi lehet ennek az oka?


2022. máj. 2. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Nem viszik le, csupán ilyenkor tavasszal a nap melegít, amint le megy a nap hamar lehűl az idő. Abban a fémdobozban meg pillanatok alatt meleg lesz ha tűzi a nap de amint sötétedik kihűl. Szóval egyszerűen csak nem fűtenek este.
2022. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy a hajléktalanok miatt, hogy ne használják melegedni.


De ez nem magyarázat, mivel a többi villamos vonalon (pl. 4-6-os, vagy akár bármelyik busz Budapesten) ez nem jellemző, sőt buszokon egyáltalán nem használnak légkondit sajnos..

2022. máj. 2. 22:04
 3/7 A kérdező kommentje:

Légkondicionáló miatt van, ez biztos.

Ülök és a fejem felett fújja valami befelé a jéghideget.

2022. máj. 2. 22:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez gondolom CAF villamos, amin legendásan hatékony a légkondicionáló, ez nyáron a legtöbb embernek kimondottan pozitívum, de valóban volt már olyan, hogy én is fáztam rajta. Pro tipp: utazz a kocsik között, a csuklórészen, oda nem tud közvetlenül fújni a légkondi.


A hajléktalanos gondolatsort viszont engedd el: ez egy típusspecifikus dolog, ráadásul pont abban az időszakban érzed , amikor már nincs akkora szükség melegedőkre.

2022. máj. 3. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A combinokon is úgy megy légkondi, ahogy a csövön kifér, cdak ott annyira alulméretezett, hogy már 50 utas is túllihegi.

De amikor tényleg "üres", akkor azon is hodeg van.

Kivéve télen, mert akkor mindig 40 fok van, hadd rohadjon a paraszt a télikabátba

2022. máj. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én meg általában vagy megsülök, vagy pont jó nekem.

Hány fokban érzed jól magad lakásban, télen? (Tippem szerint fázós vagy. :))


(Plusz van egy enyhe asztmám, így a Combinón és a felújított TATRA-n a fullasztó levegőtől is szenvedek a meleg mellett. :D )

2022. máj. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
8-9 fok? :00
2022. máj. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!