Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Aki leáll magyarázkodni meg...

Aki leáll magyarázkodni meg balhézni a jegyellenőrnek az tuti bliccelni akart?

Figyelt kérdés

Mostanában többször láttam hogy olyanokat fognak, akik többször érvényesített jeggyel fogják meg hogy azzal utazott. Vagy elkezd arcoskodni, hogy a miért nem a büdös csöveseket vegzálják mikor felszállnak, vagy elkezdik sajnáltatni magukat hogy hát véletlen rossz jegyet érvényesítettek legyen már bennük emberség.


Engem életembe egyszer büntettem meg, megvásárolt havi bérletem volt, csak mikor kicseréltem, elfelejtettem ráírni a személyi számom. Minimális összeg volt, nagyobb volt a bosszúság hogy munkaidőbe kellett a szaros irodájukba járkálni elintézni, de nem jeleztem a buszon jelenetet, meg kezdtem el magyarázkodni, elfogadta hogy én hibáztam.


Akik elkezdenek ott magyarázkodni, azok valószínűleg bliccelősök?


2022. ápr. 14. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Én is jártam úgy, nem is egyszer, hogy amikor jött az ellenőr, akkor vettem észre, hogy a tárcám otthon maradt. Se iratok, se bérlet, se semmi. Még olyan is volt, hogy éppen elértem a villamost, és amikor fölém hajolt az ellenőr, akkor vettem észre, hogy az utolsó helyen, ahol voltam, elhagytam a tárcám, persze mindennel együtt - szerencsére meglett, ha nem jön az ellenőr éppen akkor, akkor nem lett volna meg, mert talán csak másnap veszem észre, így 15 percen belül visszaértem oda, ahol elhagytam. Szóval vannak ilyen véletlenek, nem mind kamu. Persze, más magyarázkodni és más balhézni. A balhézósok feltehetően tényleg szándékosan színészkednek.
2022. ápr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen, de gyanús, hogy amúgy bliccelt.
2022. ápr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy igen, vagy nem. Ennyiből nem dönthető el.
2022. ápr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen. Egyetemista gólyaként megbüntettek a vonaton: még nem volt kész a diákigazolványom, és azt hittem, a hallgatói jogviszony igazolással+személyi kombóval tudom igazolni, hogy diák vagyok, jogosult a kedvezményre.

Hibáztam? Szigorúan véve igen, mert a szabályzat szerint csak állandó vagy ideiglenes diákigazolvány fogadható el annak igazolására, hogy az utas jogosult a diákkedvezményre.

Ugyanakkor épelméjű embernek ezek alapján teljesen egyértelmű, hogy az utas nappali tagozatos diák, vagyis jogosult a kedvezményre. Szóval ebben a helyzetben ki az, aki utasként nem próbálna meg minimális emberséget kicsikarni a jegyellenőrből? És ha emellett jó párszor fültanúja volt már, hogy telibe bliccelők is megúszták kisebb ejnyebejnyével, nem biztos, hogy sikerül megőrizni a higgadtságát.

2022. ápr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Én régóta nem bliccelek, de ha az ellenőr megkérdezi, hogy van-e jegyem, vagy bérletem, biztos lehet benne, hogy csinált magának pár megállóra programot. Mivel régebben sokat blicceltem, esélyt adok azoknak, akik a nyomomba léptek.
2022. okt. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!