Buszozás, metrózás babakocsival?
Ugy tudom BP-n nincs lift a metrónál ezért macerás babakocsival lemenni. A buszon meg van lepcső amin nem lehet feltolni a babakocsit.
Ti hogyan tömegközlekedtek babával?
Simán lehet.
A buszok ~95%-a alacsonypadlós, de ami nem, az is csak hétköznap, csúcsidőben közlekedik, többnyire gyors- és betétjáratokon (kivétel ez alól az 54-es busz, de annak is végig van alternatívája, csak át kell szállni).
A trolibuszok esetében szintén egész jó, körülbelül 80%-os az alacsonypadlós járművek aránya. Itt árnyalja a képet, hogy néhány járaton (72M, 82) csak alacsonypadlós, csuklós járművek közlekedhetnek, ezért más, csuklós vonalakon (pl. 80, 83) emiatt nagyobb a ,,lépcsős” buszok aránya. Szóló troliból már lassan 10 éve csak alacsonypadlós van, így azokon a vonalakon (70, 73M, 74/74A, 76, 78, 79M) tuti nem lesz gond.
A városban talán a villamosok helyzete a legkellemetlenebb, ugyanis hétköznap nagy részesedéssel csak a 3, 4, 6, 17 és 19 vonalakon közlekedik alacsonypadlós villamos, ezeken felül jár egy-egy a 14-es és a 42-es vonalon, míg hétvégén a 69-esen is közlekedik kettő. Bár tény, hogy a felsorolt 5 villamosvonal segítségével még ha kerülővel is, de többnyire el tudod érni az úticélodat (kiváltva egy másik, magaspadlós villamossal való utazást, buszra átszállva).
A metrók helyzete sem a legjobb, ez tény. A teljes vonalon csak az M4-es metró akadálymentes (liftek). Az M1-es metró, azaz a kisföldalatti nem rendelkezik akadálymentes állomással, viszont kb. egy emeletnyi lépcsőzés választ el a felszíntől, ha arra jár egy kedves utastárs, akkor segít felvinni.
Az M2-es metró vonalán mindössze három akadálymentes állomás van, a vonal keleti végén: Örs Vezér tere, Pillangó utca, Puskás Ferenc Stadion.
Az M3-as metró vonalán pedig akadálymentes Kőbánya-Kispest, (Pöttyös utca, Ecseri út, amelyek utólag lettek akadálymentesítve, de úgy tudom elkészültek. Ennek előtte nézzen utána mindenki, akinek számít!), Népliget. A középső szakaszon (Nagyvárad tér - Lehel tér) pótlóbuszok járnak, melyek kivétel nélkül alacsonypadlósak. A szomorú része, hogy sem a Nagyvárad tér, sem pedig a Lehel tér nem akadálymentes, tehát az átszállás macerás, délen például a Népligettől kell manuálisan megtennie az utat annak, akinek mindenképp akadálymentesség kell. Az északi szakaszon Göncz Árpád városközpont, Forgách utca, Gyöngyösi utca, Újpest-városkapu és Újpest-központ állomások rendelkeznek lifttel, a Dózsa György úti pedig jelenleg is épül, legjobb tudomásom szerint idén lesz kész. Egyébként a felújítás befejeztére az M3-as metró összes állomása akadálymentes lesz.
Szerintem teljesen jól lehet akadálymentesen mászkálni a városban. Sajnos vannak kellemetlen pontok, ahol kerülni kell, vagy csak kellemetlenség ér (pl. Astoria), de minden busz- és trolibusz vonalon van alacsonypadlós kiszolgálás, még ha néhol részleges is (csúcsidőben). A BudapestGO alkalmazás viszont minden esetben megmondja, hogy az adott jármű alacsonypadlós-e.
Köszönöm a válaszokat!
Az miatt is kérdezem mert nem tudom mennyire tomottek a jaratok. Bennem az maradt meg hogy videken anno iskolaidoben ugy kellett tolakodni hogy valaki felferjen a buszra.
Ilyen esetben babakocsival keptelenseg utazni.
#4
A Covid óta csúcsidőben sem jellemző az az igazi tömöttség, de előfordul. Csúcsidőszakon kívül legfeljebb rendkívüli esetekben fordul elő, de közel sem jellemző.
A westendnel parkolnek vagy pedig az allatkertnel mert mindket helyre el akarok jutni. Nem csak 1 napot leszek ott hanem kesobb visszamegyek megegyszer 1 napra de lehet hogy a masodik alkalommal parkolok csak a westendnel.
Tehat hogyan lehet legegyszerubben a westendtol es az allatkerttol eljutni a Hard Rock cafe-hoz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!