Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszozás, metrózás babakocsival?

Buszozás, metrózás babakocsival?

Figyelt kérdés

Ugy tudom BP-n nincs lift a metrónál ezért macerás babakocsival lemenni. A buszon meg van lepcső amin nem lehet feltolni a babakocsit.

Ti hogyan tömegközlekedtek babával?


2022. márc. 20. 01:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, valaki úgy is segít majd felemelni azon a pár buszlépcsőn, ha nem akkor egyedül is menni fog ha utazni akarsz. Vidéken így megy. Gondolom ott is.
2022. márc. 20. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A metróvonalakon a külső szakaszokon vannak liftek, bár nem mindig működnek. Én inkább a felszíni hálózatot ajánlom, mert a buszok kb 90 százaléka , de a trolik legtöbbje is alacsonypadlós. Villamosból rosszabb az arány, de ott is a budai fonódón és a 3 4 6 vonalakon némi türelemmel jól használhatóak a járatok. És nyilván kérhetsz segítséget, a legtöbben szó nélkül segítenek. Tudj róla, hogy kismamáknak kedvezményes bérlet jár. Az alacsonypadlós indulásokat a Budapest Go alkalmazás mutatja.
2022. márc. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet.

A buszok ~95%-a alacsonypadlós, de ami nem, az is csak hétköznap, csúcsidőben közlekedik, többnyire gyors- és betétjáratokon (kivétel ez alól az 54-es busz, de annak is végig van alternatívája, csak át kell szállni).

A trolibuszok esetében szintén egész jó, körülbelül 80%-os az alacsonypadlós járművek aránya. Itt árnyalja a képet, hogy néhány járaton (72M, 82) csak alacsonypadlós, csuklós járművek közlekedhetnek, ezért más, csuklós vonalakon (pl. 80, 83) emiatt nagyobb a ,,lépcsős” buszok aránya. Szóló troliból már lassan 10 éve csak alacsonypadlós van, így azokon a vonalakon (70, 73M, 74/74A, 76, 78, 79M) tuti nem lesz gond.

A városban talán a villamosok helyzete a legkellemetlenebb, ugyanis hétköznap nagy részesedéssel csak a 3, 4, 6, 17 és 19 vonalakon közlekedik alacsonypadlós villamos, ezeken felül jár egy-egy a 14-es és a 42-es vonalon, míg hétvégén a 69-esen is közlekedik kettő. Bár tény, hogy a felsorolt 5 villamosvonal segítségével még ha kerülővel is, de többnyire el tudod érni az úticélodat (kiváltva egy másik, magaspadlós villamossal való utazást, buszra átszállva).

A metrók helyzete sem a legjobb, ez tény. A teljes vonalon csak az M4-es metró akadálymentes (liftek). Az M1-es metró, azaz a kisföldalatti nem rendelkezik akadálymentes állomással, viszont kb. egy emeletnyi lépcsőzés választ el a felszíntől, ha arra jár egy kedves utastárs, akkor segít felvinni.

Az M2-es metró vonalán mindössze három akadálymentes állomás van, a vonal keleti végén: Örs Vezér tere, Pillangó utca, Puskás Ferenc Stadion.

Az M3-as metró vonalán pedig akadálymentes Kőbánya-Kispest, (Pöttyös utca, Ecseri út, amelyek utólag lettek akadálymentesítve, de úgy tudom elkészültek. Ennek előtte nézzen utána mindenki, akinek számít!), Népliget. A középső szakaszon (Nagyvárad tér - Lehel tér) pótlóbuszok járnak, melyek kivétel nélkül alacsonypadlósak. A szomorú része, hogy sem a Nagyvárad tér, sem pedig a Lehel tér nem akadálymentes, tehát az átszállás macerás, délen például a Népligettől kell manuálisan megtennie az utat annak, akinek mindenképp akadálymentesség kell. Az északi szakaszon Göncz Árpád városközpont, Forgách utca, Gyöngyösi utca, Újpest-városkapu és Újpest-központ állomások rendelkeznek lifttel, a Dózsa György úti pedig jelenleg is épül, legjobb tudomásom szerint idén lesz kész. Egyébként a felújítás befejeztére az M3-as metró összes állomása akadálymentes lesz.

Szerintem teljesen jól lehet akadálymentesen mászkálni a városban. Sajnos vannak kellemetlen pontok, ahol kerülni kell, vagy csak kellemetlenség ér (pl. Astoria), de minden busz- és trolibusz vonalon van alacsonypadlós kiszolgálás, még ha néhol részleges is (csúcsidőben). A BudapestGO alkalmazás viszont minden esetben megmondja, hogy az adott jármű alacsonypadlós-e.

2022. márc. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az miatt is kérdezem mert nem tudom mennyire tomottek a jaratok. Bennem az maradt meg hogy videken anno iskolaidoben ugy kellett tolakodni hogy valaki felferjen a buszra.

Ilyen esetben babakocsival keptelenseg utazni.

2022. márc. 20. 11:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4

A Covid óta csúcsidőben sem jellemző az az igazi tömöttség, de előfordul. Csúcsidőszakon kívül legfeljebb rendkívüli esetekben fordul elő, de közel sem jellemző.

2022. márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha ezt így kérdezed, akkor gondolom egyszeri alkalommal mész Budapestre, és van valami konkrét útvonal, amit meg kell tenned. Ha gondolod, nyugodtan írd le ide, és akkor tudunk konkrétumot is írni, hogy pl. az általad tervezett metrózást hogyan lehet célszerűen kiváltani a felszínen akadálymentesen.
2022. márc. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A westendnel parkolnek vagy pedig az allatkertnel mert mindket helyre el akarok jutni. Nem csak 1 napot leszek ott hanem kesobb visszamegyek megegyszer 1 napra de lehet hogy a masodik alkalommal parkolok csak a westendnel.


Tehat hogyan lehet legegyszerubben a westendtol es az allatkerttol eljutni a Hard Rock cafe-hoz?

2022. márc. 20. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!