Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy kényelmetlen a Stadler motorvonatok ülése?

Figyelt kérdés
OK, a háttámla számomra se teljesen tökéletes, bár az sehol - lehet, hogy azért is, mert 162 centi vagyok. De ennyi. A többi része szerintem jó. A nyáron hosszan is utaztam ilyen járműveken.
2021. dec. 29. 14:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
23%

Aki a Halbit szidja, annak mi számít a jónak, mi az etalon?

Mert a Halbi az magyar vonatok között máig az egyik leg kényelmesebb, pedig utaztam én már mindennel.

2021. dec. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

A halbik szintén nem távolsági közlekedésre gyártott kocsik, azokban is g3cikemény az ülés.


Hosszú távon a régi ( lengyel? ) gyorsvonati kocsik nem voltak rosszak, a fülkés IC/EC kocsik meg egyenesen qrvajók voltak. Ez utóbbin nem ülted laposra a s3gged 3 óra alatt.


A halbi sem rossz és az otthoni Flirtök sem rosszak ha arra használják őket amire készültek. A MÁVos Kiss is ugyanúgy sz@r lenne körICként, a Westbahn Kiss-e meg nem lenne rossz körICre, mert az pont távolsági forgalomra készült, ennek megfelelő ülésekkel.


Ez ugyanolyan, mint egy helyközi járatos Credo vagy C56 vs egy Setra 500-as HDH Debrecen-Szombathely között.

2021. dec. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Mert az.

A MÁV elővárosi forgalomra vette őket, annak megfelelő felszereltséggel.

Egész egyszerűen kemény az ülőlap és a fej/háttámla is.

Egy néhány tízperces úton nincs vele semmi gond, hosszabb távon már elég kényelmetlen. Ami pont megfelelel az eredeti specifikációnak, csak kár, hogy nincs jobb alapon sokszor olyan fordákba is bekerülnek, ahol semmi keresnivalójuk, pl volt (vagy talán van is?) hétvégi záhonyi személy Flirtből...

Egyébként a GYSEV Flirt 3-masok ülései lényegesen jobbak, részben pont az 1-esekkel szerzett tapasztalaotok miatt, illetve 2 WC van, ami megint erősen javít a komforton :)

2021. dec. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Az illusztrációt lehagytam:


Máv Kiss elővárosi kiépítésben:

[link]

[link]


Westbahn Kiss IC kiépítésben:

[link]

[link]


Szerintem látványos a különbség.

2021. dec. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Egy egyetemi előadás 90 perces és fából vannak az ülések. Nekem sohasem volt kemény. Mondjuk én akármilyen kemény ülésen elvagyok. Nekem a háttámla szokott kényelmetlen alakú lenni, de az kb mindig.


Most utaztam Stadleren és cseh EC kocsiban, az előbbiben volt nekem jobb a háttámla (de még egyszer: 162 centi vagyok), amúgy nem volt különbség. Jó, a fülke, az egy sorban 3 ülés, az asztalka nyilván különbség volt.

2021. dec. 29. 21:12
 16/25 A kérdező kommentje:

Mondjuk a Flirt3 jobb. Ha nem lett volna hatvan fokra fűtve (kint kb 20 volt, augusztus legvége) és nem akasztós rendszerű lenne a bringatároló, tetszett volna.


Plusz pont a 2 WC-ért.


Ott is lehetnének vegyesen kettes ülések is és csuklónál elválasztott kocsirészek.

2021. dec. 29. 21:15
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baj az akasztós rendszerű bringatárolóval? Szerintem a legkirályabb dolog, mert stabilan rögzít. A MÁV-os FLIRT-ök kerékpárszállítása nevetséges.
2021. dec. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

"(de még egyszer: 162 centi vagyok)"


Én pedig 190 centi és 95-100kg között, a s3ggem pedig nem XXL méretű szerencsére így az egy négyzetcentiméterre eső nyomás... :D

2021. dec. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

17


Mi azzal is stabilan tudjuk rögzíteni. Illetve gyenge nő is tudja egyedül. A Flirt3-on 3-an szenvedtünk, de egy embernek amúgy nem ment volna. És ahol lent hiányzott az a rögzítőke, ott nem is tűnt biztonságosnak.


Ráadásul nem tudom, mi van a GYSEV háza táján, de egy 70-es, 30a vagy 1-es vonalon közlekedő zónázón, személyen megnézném, hogy a 30 bringára mennyire elegendő a kétszer 8 bringás hely.

2021. dec. 29. 21:24
 20/25 anonim ***** válasza:
77%
Most attól, hogy neked kényelmes, másnak még kényelmetlen... :D
2021. dec. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!